20 lutego 2019

Druga liga futsalu na finiszu

  Trzy kolejki pozostały do zakończenia sezonu drugiej ligi futsalu mężczyzn. W mazowieckich rozgrywkach, wśród 6 drużyn naszej grupy, walkę dające prawo do gry w barażach o awans do centralnej I ligi toczą trzy najlepsze zespoły: KS Zdrowie Garwolin, Stowarzyszenie Win Win Warszawa i MLKS Victoria Sulejówek.   

   W minionej kolejce doszło do bardzo ciekawych spotkań. W starciu dwóch stołecznych ekip, Futsal Ursus podejmował Stowarzyszenie Win Win. Faworytem tego meczu byli zajmujący trzecie miejsce w tabeli goście, którzy zgodnie z planem od początku przejęli inicjatywę i już po ośmiu minutach wysoko prowadzili. Po celnym strzale Mateusza Glińskiego a następnie dwóch golach Rafała Polakowskiego i dwóch trafieniach Damiana Szczytniewskiego było 5:0. Druga odsłona tej rywalizacji była bardziej wyrównana. Trafiać zaczęli także gospodarze, dla zespołu z Ursusa bramki zdobyli Piotr Poteraj i Arkadiusz Kulczycki – po dwie oraz Michał Wieloch. Dla gości dwukrotnie trafił jeszcze Kamil Kudelski a kolejne gole zdobyli Damian Szczytniewski, Mateusz Gliński, Rafał Polakowski oraz bramkarz Mateusz Łysik i spotkanie zakończyło się ostatecznie wynikiem 11:5 dla Stowarzyszenia Win Win. W Garwolinie, w meczu na szczycie, prowadzące w tabeli Zdrowie zremisowało z wiceliderem – Victorią Sulejówek 2:2. Bramki dla garwolińskiej drużyny strzelili Michał Zalewski i Marcin Makulec, Victoria odpowiedziała dwoma golami Dominika Szarpaka.

  W tabeli wciąż prowadzi KS Zdrowie Garwolin (19 pkt.) przed Victorią Sulejówek (17 pkt.) oraz stowarzyszeniem Win Win Warszawa (15 pkt.), które rozegrało o jeden mecz mniej niż rywale. Kolejne miejsca zajmują: RKS Bór Regut (8 pkt.), Futsal Ursus (7 pkt.) i Victoria Solec bez punktów.

 (mf)