21 października 2021

Dwa zwycięstwa z Łódzkim ZPN

To był udany dzień dla chłopców reprezentujących Mazowiecki ZPN. 12 października zwycięstwo odniosła zarówno drużyna z rocznika 2008 jak i zespół z rocznika 2009.

Kadra U-14 złożona z chłopców z rocznika 2008 rozegraładrugi mecz eliminacyjny w ramach Pucharu im. Kazimierza Deyny. Na boisku w Aleksandrowie Łódzkim rywalem podopiecznych Tomasza Tercjaka był zespół Łódzkiego ZPN. Podobnie jak w pierwszym spotkaniu rozegranym dwa tygodnie wcześniej (z Lubelskim ZPN) nasz zespół po dobrej grze odniósł wysokie zwycięstwo. W wygranym 5:1 spotkaniu na listę strzelców wpisali się Patryk Markiewicz, Jakub Peret, Daniel Wyrozumski (dwa gole) i Franek Kielczyk.

KADRA: Antoni Błocki, Mikołaj Gorzędowski, Daniel Foks, Patryk Mackiewicz, Jan Bienduga, Mikołaj Jasiński, Antoni Sobolewski, Pascal Mozie, Jan Gawarecki, Daniel Wyrozumski, Franek Kielczyk, Bartosz Czarkowski, Jan Musiałek, Bruno Jakubowski, Jakub Sito, Stanisław Kubiak, Jakub Peret, Jan Szcześniak

Tego samego dnia co drużyna U-14 na Stadionie im. Włodzimierza Smolarka w Aleksandrowie Łódzkim z rówieśnikami z Łódzkiego Związku Piłki Nożnej mierzyli się także chłopcy z rocznika 2009 (U-13). Była to druga potyczka rozegrana w ramach Turnieju im. Kazimierza Górskiego – w pierwszym spotkaniu, rozegranym pod koniec września, podopieczni Mateusza Legierskiego ulegli 2:3 Lubelskiemu ZPN.

Mecz miał różne oblicza. Oba zespoły stworzyły sobie dobre okazje do zdobycia bramek mając pozytywne i ofensywne nastawienie do meczu. Zawodnicy z Łódzkiego ZPN świetnie radzili sobie w szybkim przejściu z obrony do ataku, ale mieli kłopoty z finalizacją wypracowanych sytuacji. Mazowsze z kolei próbowało konstruować akcje w ataku pozycyjnym, brakowało jednak odpowiednich do sytuacji decyzji o oddaniu strzału, posłaniu dokładnego podania lub wprowadzeniu piłki w wolną przestrzeń.

Mecz zakończył się wynikiem 2-1 dla Mazowsza. Obie bramki dla naszego zespołu zdobył Szymon Piasta, grający na co dzień w Akademii Piłkarskiej Waleczni Olszewo-Borki.

KADRA: Ignacy Zakrzewski, Jan Pietrzak, Piotr Bartnicki, Oskar Maj, Jakub Juszczak, Bruno Puchalski, Hoang Nguyen, Borys Roguski, Sebastian Sopel, Szymon Lewandowski, Igor Ziębiński, Alekander Przytarski, Szymon Piasta, Mateusz Strzelecki