24 kwietnia 2017

Dziewczyny ratują twarz ligowców

 Honor mazowieckich ligowców w minionym weekendzie uratowały … nasze dziewczęta, występujące w I lidze kobiet!

 Broniące się przed spadkiem piłkarki z Raszyna wywalczyły cenny remis 1:1 i to nie z byle kim, bo z rezerwami Medyka Konin! Z kolei, po nienajlepszej jesieni, aspirujące do czołówki tabeli podopieczne Grzegorza Machnackiego, w pięknym stylu rozprawiły się z aktualnymi liderkami!

 MUKS Praga Warszawa – Polonia Poznań 3:0 (0:0) bramki: Agata Kucharska, Monika Lipa, Dominika Dymitrowicz

Skład Pragi : Ewelina Łowica, Marta Nastaga, Weronika Wierzbicka, Agata Kownacka, Aleksandra Godlewska, Dominika Dymitrowicz, Magdalena Zduńczyk, Klaudia Dymińska, Monika Lipa, Aleksandra Ogonowska (Patrycja Kowalska), Ewelina Wołosiewicz (Agata Kucharska).

  Szczególnym wydarzeniem, inaugurującym to spotkanie, było przedwczesne zakończenie kariery wychowanki praskiego klubu, Agnieszki Szybińskiej. Popularna „Szyba” od dziewiątego roku życia, przez czternaście kolejnych lat była związana na dobre i złe z klubem spod znaku Syrenki. Pasmo kontuzji zmusiło ją do przerwania kariery błyskotliwej zawodniczej, a jest się czym pochwalić; oprócz osiągnięć klubowych wielokrotnie broniła barw narodowych we wszystkich reprezentacjach młodzieżowych kraju. Symboliczna niedzielna minuta na murawie przy Kawęczyńskiej nie oznacza jej rozstania z piłką, gdyż Agnieszka nadal będzie wpisana w pracę dla mazowieckiego środowiska piłkarskiego. Póki co, dziękujemy !

(js)