1 grudnia 2021

Eliminacje Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-17) w futsalu kobiet

W sobotę, 27 listopada 2021, w hali CSiR Uniwersytetu Warszawskiego odbył się turniej I fazy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski w futsalu kobiet

Gospodarzem turnieju był zespół AZS Uniwersytet Warszawski. W kwalifikacjach wzięło udział pięć drużyn, które rywalizowały ze sobą systemem każdy z każdym. Trzy najlepsze zespoły zakwalifikowały się do II rundy – Mazowsze reprezentować w niej będą: Legia Soccer Schools, MUKS Praga Warszawa i Ząbkovia Ząbki.

Komplet wyników i tabela

Po zakończeniu turnieju eliminacyjnego przyznano wyróżnienia indywidualne, które trafiły do przedstawicielek trzech najlepszych zespołów:

Najskuteczniejszą zawodniczką została Amelia Przybylska (Legia Soccer Schools)

Najlepszą bramkarką wybrano Wiktorię Nowak (Ząbkovia Ząbki)

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Kinga Puchalska (MUKS Praga Warszawa)

W drugiej rundzie eliminacji udział weźmie 28 zespołów z całej Polski. Drużyny zostały podzielone na siedem czterozespołowych grup, z których po dwie najlepsze awansują do turnieju finałowego (stawkę uzupełnią gospodarz i mistrz z poprzedniego sezonu). Legia Soccer Schools i MUKS Praga Warszawa trafiły do grupy drugiej, a oprócz przedstawicielek województwa mazowieckiego znalazły się w niej także Włókniarz Białystok i Tęcza Bydgoszcz. Z kolei Ząbkovia rywalizować będzie w grupie trzeciej, w której znalazły się też SMS Łódź, Dargfil Tomaszów Mazowiecki i LUKS Astoria Junior Szczerców.

W turnieju finałowym weźmie udział 16 zespołów, które zostaną podzielone na cztery grupy po cztery zespoły. Dwie najlepsze drużyny z każdej z grup awansują do fazy pucharowej, która wyłoni triumfatora. W poprzednim sezonie najlepsza okazała się drużyna Wierzbowianki Wierzbno (województwo małopolskie), z kolei Ząbkovia, jeden z dwóch przedstawicieli województwa mazowieckiego, zajęła trzecie miejsce.

Regulamin Młodzieżowych Mistrzostw Polski