30 sierpnia 2023

Europejskie Forum Regionalnego Sportu odpowiedzią na problemy środowiska

Już wkrótce przedstawiciele klubów sportowych, biznesu i samorządów usiądą do wspólnego stołu. Podczas pierwszej edycji Europejskiego Forum Regionalnego Sportu debatować będą nad kondycją i perspektywami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach, miejscowościach i wsiach. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny, odbędzie się 28 września (czwartek) w Arenie Legionowo (woj. mazowieckie).

Już wkrótce przedstawiciele klubów sportowych, biznesu i samorządów usiądą do wspólnego stołu. Podczas pierwszej edycji Europejskiego Forum Regionalnego Sportu debatować będą nad kondycją i perspektywami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach, miejscowościach i wsiach. Wydarzenie, w którym udział jest bezpłatny, odbędzie się 28 września (czwartek) w Arenie Legionowo (woj. mazowieckie).

Sport jako motor rozwoju regionu, goście specjalni z zagranicy

Za kilka tygodni w Legionowie środowiska zaangażowane w sport będą debatować nad kondycją i perspektywami rozwoju kultury fizycznej w mniejszych miastach, miejscowościach oraz wsiach. Tematyka paneli oraz wykładów została zaplanowana w taki sposób, aby objąć wszelkie możliwe aspekty sportu regionalnego oraz jego związków z lokalnym biznesem, a także samorządem. W debacie pt. „Sport jako motor rozwoju gospodarczego regionu” uczestniczyć będą przedstawiciele urzędów wojewódzkich, którzy podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem i wiedzą w tym obszarze. Z kolei samorządowcy będą rozmawiać o wyzwaniach i barierach związanych z ich wkładem w rozwój lokalnego sportu. Forum ma wymiar europejski, dlatego nie zabraknie w Legionowie zagranicznych gości. Przedstawiciele ukraińskiego sportu opowiedzą, jak wojna wpłynęła na ich sport oraz w jaki sposób odbudować go po zakończeniu konfliktu zbrojnego z Rosją.

Efektywny sponsoring, talenty w regionie oraz sport niepełnosprawnych

EFRS dostarczy również wielu spostrzeżeń lokalnemu biznesowi. To z myślą o nim odbędzie się debata o sponsoringu jako efektywnym narzędziu promocji swojej marki. Natomiast przedstawicieli lokalnych klubów powinna zainteresować rozmowa na temat budowania społeczności kibicowskiej czy edukacji i rozwijaniu talentów sportowych w regionie. Przewidziane są również dyskusje związane ze sportem niepełnosprawnych oraz infrastrukturą sportową. Wszystkie debaty prowadzone będą na scenie głównej oraz w sali konferencyjnej.

Chcemy połączyć trzy światy: biznesu, sportu i samorządu na poziomie lokalnym. Wspólna wymiana opinii powinna pomóc wypracować rozwiązania, które usprawnią oraz ułatwią funkcjonowania organizacji sportowych w mniejszych miejscowościach i wsiach, z korzyścią dla wszystkich stron – przekonuje Przemysław Popek, prezes zarządu Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Sportu, jeden z pomysłodawców i organizatorów wydarzenia.

Międzynarodowe i lokalne gwiazdy

Wśród prelegentów znajdą się gwiazdy sportu o zasięgu ogólnopolskim, a nawet międzynarodowym. Były zawodowy mistrz świata w boksie Krzysztof Głowacki oraz mistrzyni świata i Europy w szermierce Danuta Dmowska wezmą udział w debacie pt. „Z lokalnych stadionów na międzynarodowe areny – droga do wielkiego sportu”. W promocję wydarzenia zaangażowało się wielu lokalnych, uznanych sportowców. W spotach promujących Europejskie Forum Regionalnego Sportu wystąpili miedzy innymi: Dariusz Zjawiński – mistrz Polski z Legią Warszawa, a obecnie piłkarz KS Legionovia Legionowo, Adrian Błocki – mistrz Polski w chodzie, olimpijczyk z Rio de Janeiro czy Filip Fąfara, były zawodnik Górnika Zabrze i Industrii Kielce w piłce ręcznej, jeden z architektów awansu szczypiornistów KPR Legionowo do ORLEN Superligi.

Udział w Europejskim Forum Regionalnego Sportu jest bezpłatny. Forum ma charakter hybrydowy, co oznacza, że można uczestniczyć w nim stacjonarnie lub zdalnie (online).

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na oficjalnej stronie EFRS:  https://forumsportu.pl/.

Partnerami wydarzenia są m.in.: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego, Powiat Legionowski, Miasto Legionowo, Arena Legionowo, Związek Miast Polskich, Kibicowsko.pl oraz Arena Legionowo.

Patronat nad wydarzeniem objął Mazowiecki Związek Piłki Nożnej.

Serdecznie zapraszamy! Zapisy prowadzone są elektronicznie: https://forumsportu.pl/rejestracja/