17 października 2019

Finał Retro Ligi w Rembertowie

   20 października 2019 (niedziela) na Stadionie AON w Rembertowie odbył się ostatni mecz Retro Ligi, połączony z ceremonią dekoracji Mistrza Polski na stulecie tej dyscypliny w kraju. Zagrały drużyny rekonstrukcyjne WKS Śmigły Wilno (z Warszawy) i Lechja Lwów (z Dzierżoniowa).

    W sześciozespołowej Retro Lidze ekipa Lechji Lwów już zapewniła sobie już wcześniej tytuł, zdobywając 14 punktów przed WKS Grodno (drużyna z Kozienic), WKS 37 Pułk Piechoty (z Kutna), WKS 10 Pułk Piechoty ( z Łowicza) i wspomnianą wyżej ekipą z Warszawy, reprezentującą WKS Śmigły Wilno.

  Po meczu zwycięzcy odebrali medale z rąk prezesa Retro Ligi Piotra Marciniaka i puchar za mistrzostwo Polski oraz jubileuszowy proporzec 100-lecia PZPN. Nie zabrakło szampana i wspólnego odśpiewania „Tylko we Lwowie”. Warto zaznaczyć, że ekipa z Kozienic, występująca pod szyldem WKS Grodno, w rozgrywkach uległa nieznacznie (1:2) jedynie Lechji, która przy dwóch remisach tylko dzięki starych zasad, promujących zwycięstwo dwoma punktami, musiałaby uznać wyższość zespołu z Mazowsza. Ale nie o palmy pierwszeństwa tu chodziło!

Retro Liga – wspaniała idea, świetna zabawa!

(js)