17 czerwca 2019

Finiszowaly okręgówki

  Zakończyły się rozgrywki w ligach okręgowych na Mazowszu. Do czwartej ligi awansowały: Makowianka Maków Mazowiecki, KS Warka, Skra Drobin, Podlasie Sokołów Podlaski, Unia Warszawa i Józefovia Józefów. W barażach o awans zmierzą się Hutnik Huta Czechy z Nadnarwianką Pułtusk, Proch Pionki z Olimpią Warszawa oraz AP Żyrardów ze Świtem Staroźreby. Pierwsze spotkania odbędą się 22-go a mecze rewanżowe 25 czerwca.

  W grupie ciechanowsko-ostrołęckiej w przedostatniej kolejce doszło do meczu na szczycie, w którym prowadząca w tabeli Makowianka Maków Mazowiecki wygrała na swoim boisku z wiceliderem – Kryształem Glinojeck 4:1 i zapewniła sobie awans do IV ligi. Porażka Kryształu sprawiła, że na drugie miejsce w tabeli wskoczyła Nadnarwianka Pułtusk. W zamykającej sezon kolejce Makowianka wygrała na wyjeździe z Tęczą Ojrzeń 5:0, a Nadnarwianka zremisowała w Nowym Mieście z Soną 1:1.

  W grupie radomskiej również na finiszu doszło do zmian na szczycie tabeli. Przed tygodniem dotychczasowy lider – Proch Pionki przegrał na swoim boisku z Mazowszem Grójec 1:4. Potknięcie rywala wykorzystała drużyna z Warki, która po wyjazdowym zwycięstwie z Jodłą Jedlnia-Letnisko 6:3 wyszła na pierwsze miejsce w tabeli. Ostatnia kolejka nic już nie zmieniła w klasyfikacji. Piłkarze z Warki pokonali u siebie 6:1 KS Potworów, a Proch Pionki wygrał w Kazanowie z Iłżanką 2:1.

  W przedostatniej kolejce grupy płockiej także prowadzący dotychczas Świt Staroźreby stracił miejsce na szczycie tabeli po remisie na swoim terenie z Amatorem Maszewo 2:2. Nowym liderem została Skra Drobin, która rozgromiła u siebie czwartą drużynę w tabeli – Zryw Bielsk aż 12:2. Piłkarze z Drobina w ostatniej kolejce wygrali po zaciętym i bardzo wyrównanym meczu w Płocku ze Stoczniowcem 3:2 i utrzymali punkt przewagi nad Świtem Staroźreby, który pokonał na wyjeździe Zryw Bielsk 4:0.

  W grupie siedleckiej o prymat rywalizowały Podlasie Sokołów Podlaski oraz Hutnik Huta Czechy. Drużyna z Sokołowa Podlaskiego ostatecznie o 3 punkty wyprzedziła Hutnika, mimo że w bezpośrednim starciu tych drużyn w rundzie wiosennej w Trąbkach Hutnicy wygrali 4:1. Po tym meczu już do końca sezonu oba prowadzące w tabeli zespoły inkasowały po trzy punkty. W tej kolejce Podlasie pokonało u siebie Tajfun Jartypory 3:0, a Hutnik na boisku w Trąbkach wygrał z Naprzodem Skórzec 3:1.

  W stołecznej I grupie okręgówki, Unia Warszawa mimo porażki w Sulejówku z rezerwami Victorii 0:1 utrzymała prowadzenie w tabeli, ponieważ dotychczasowy wicelider Bug Wyszków przegrał na swoim boisku z Mazurem II Karczew 2:3. Na drugim miejscu w tabeli, po zwycięstwie nad Marcovią 1:0, sezon zakończyła Olimpia Warszawa. Z grupy II awansowała Józefovia, która w ostatniej kolejce wygrała na wyjeździe z Chlebnią 3:2, a w barażach mimo porażki u siebie z Teresinem 1:2 zagra AP Żyrardów.

 

(mf)