28 marca 2017

Grają młodsi

Coraz lepiej radzą sobie mazowieckie zespoły w rozgrywkach młodzieżowych.

  W Centralnej Lidze Juniorów (U-19), kolejne zwycięstwo odniósł Znicz. Zespół z Pruszkowa, tym razem po bramkach Cezarego Majchrzaka i Mikołaja Szymańskiego, pokonał w Kielcach Koronę 2:0. Podopieczni trenera Roberta Kochańskiego zagrali bardzo dojrzale, a skrzydeł dodał im bramkarz Jan Śmigielski, który jeszcze przy stanie 0:0 obronił rzut karny. Pruszkowianie wiosną zdobyli już 7 punktów i są w tabeli na piątym miejscu. Zaraz za nimi – na szóstej pozycji, znajduje się Polonia Warszawa, która po słabym początku i dwóch wyjazdowych porażkach, wygrała 2:1 z ŁKS-em Łódź. Czarne Koszule grając na swoim boisku wreszcie zagrały skutecznie. Gole dla zespołu prowadzonego przez trenera Michała Maliszewskiego strzelili Mateusz Kijewski i Kewin Przygoda.
Po raz drugi na wiosnę pauzowała Legia Warszawa, ponieważ jej zawodnicy kolejny raz grali w młodzieżowej reprezentacji Polski. Mimo, że zespół z Łazienkowskiej rozegrał dotychczas tylko 18 spotkań – o dwa mniej niż rywale, to zajmuje drugie miejsce w tabeli, tracąc do prowadzącego SMS-u Łódź zaledwie 1 punkt.
  W Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych (U-17) Polonia Warszawa pokonała na wyjeździe Naki Olsztyn 3:0. Bramki dla polonistów zdobyli Kacper Kaczorowski, Mikołaj Kwiatkowski oraz Szymon Boruń. Legia zremisowała 1:1 w Białymstoku z Jagiellonią, a wyrównującego gola dla stołecznych piłkarzy uzyskał Kacper Wełniak. W tabeli po dwóch kolejkach prowadzi SMS Łódź (6 pkt.), Legia jest trzecia (4 pkt.), Polonia piąta (3 pkt.).
  Nabierają też tempa rozgrywki w innych mazowieckich ligach. Do ciekawego pojedynku doszło w Ekstralidze (U-16 rocznik 2001), gdzie Legia podejmowała Polonię. Legioniści do przerwy po trafieniach Patryka Pedy, Macieja Rosołka i Michała Karbownika prowadzili już 3:0, ale goście w drugiej połowie zagrali dużo lepiej. Gole dla Czarnych Koszul strzelili Eryk Karolewski i Przemysław Cieślak i mecz zakończył się wynikiem 3:2
  W pozostałych spotkaniach trzeciej kolejki Escola Varsovia pokonała Gwardię Warszawa 3:1, Znicz Pruszków przegrał z Drukarzem Warszawa 1:2, a Radomiak wygrał z Józefovią 4:0. W tabeli prowadząca z kompletem zwycięstw Legia o dwa punkty wyprzedza Escolę i o trzy Gwardię oraz Radomiaka.
(mf)