22 lutego 2017

Huragan potrzebny w Wołominie

 Spośród mazowieckich trzecioligowców w najtrudniejszej sytuacji jest Huragan Wołomin, zajmujący po rundzie jesiennej przedostatnie miejsce w tabeli.  Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Grelocha, nie stoi jednak wcale na straconej pozycji; do lokaty dającej utrzymanie brakuje mu tylko czterech punktów. Największym mankamentem wołomińskich piłkarzy jest bardzo słaba…

 Spośród mazowieckich trzecioligowców w najtrudniejszej sytuacji jest Huragan Wołomin, zajmujący po rundzie jesiennej przedostatnie miejsce w tabeli.

 Zespół prowadzony przez trenera Andrzeja Grelocha, nie stoi jednak wcale na straconej pozycji; do lokaty dającej utrzymanie brakuje mu tylko czterech punktów. Największym mankamentem wołomińskich piłkarzy jest bardzo słaba skuteczność, W siedemnastu rozegranych jesienią spotkaniach strzelili zaledwie dziewięć bramek, a na listę strzelców wpisało się tylko czterech zawodników: Dominik Dukalski – 4 gole, Rafał Wielądek – 3 oraz Mikołaj Tokaj i Waldemar Woźniak po jednej. Huragan wygrał tylko trzy mecze, a dwa zremisował. Jeśli w klubie chcą poważnie myśleć o utrzymaniu, to wiosną muszą znacząco poprawić te statystyki.
W drużynie pojawiło się kilku nowych, doświadczonych zawodników: Marcin Figiel (ostatnio Ożarowianka Ożarów Mazowiecki a wcześniej między innymi pierwszoligowy Dolcan Ząbki, czy drugoligowa Legionovia), Marek Lendzion (Victoria Sulejówek, poprzednio także m.in. Legionovia) i Rafał Zaborowski (Znicz Pruszków). Z zespołem trenują też utalentowani: dwudziestojednoletni Igor Jaszczak, ostatnio związany z Pogonią Grodzisk Mazowiecki, o rok starszy, mający podwójne polsko-japońskie obywatelstwo – Daiji Kimura – wychowanek Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, grający jesienią w Łomży oraz Kamil Żmuda z Mazura Radzymin.
  Wzmocniony został nie tylko skład Huraganu, ale też sztab szkoleniowy. Od stycznia br. trenerowi Grelochowi pomaga Krzysztof Gawara, który opiekował się już wołomińskimi piłkarzami w latach 2006 – 2011, a wcześniej pracował m.in. przy pierwszym oraz drugim zespole Legii Warszawa.
 W Wołominie wiosną nie zobaczymy już Radosława Śledziewskiego, który po okresie wypożyczenia wrócił do Legionovii, Daniela Żurawskiego trenującego z Mazovią Mińsk Mazowiecki i Mateusza Maciaka który wyjechał do Anglii, a także Jacka Moryca i Dominika Dukalskiego, którzy szukają nowych klubów.
W meczach kontrolnych Huragan pokonał Świt Nowy Dwór Mazowiecki 3:1 oraz Wilgę Garwolin 4:1, zremisował z juniorami Polonii Warszawa 4:4 oraz uległ Pogoni Grodzisk Mazowiecki 1:2 i Victorii Sulejówek 0:8. Przed inauguracją rundy wiosennej wołomińscy piłkarze spotkają się jeszcze z Mazurem Karczew, Dolcanem Ząbki i Ursusem Warszawa.
 Ale już w pierwszej kolejce podopiecznych trenera Grelocha czeka niezwykle ciężki pojedynek; na wyjeździe zmierzą się z prowadzącym w tabeli ŁKS-em. Warto przypomnieć, że jesienią Huragan zremisował z łodzianami 0:0, ale ostatecznie wynik tego meczu Łódzki Związek Piłki Nożnej, prowadzący w tym sezonie rozgrywki III ligi, zweryfikował jako walkower 0:3 (za grę w tym spotkaniu nieuprawnionych zawodników, których zgłoszenie nie dotarło na czas do ŁZPN).
(mf)