18 lipca 2022

III Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqball już 29-31 lipca na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie!

W dniach 29-31 lipca na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie odbędą się III Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqball. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy! Po serii udanych turniejów lokalnych, Polski Związek Teqball i Polska Fundacja Sportu i Kultury postanowiły zorganizować w Warszawie trzecie Mistrzostwa Polski w teqballu plażowym, które…

W dniach 29-31 lipca na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie odbędą się III Plażowe Mistrzostwa Polski w Teqball. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy!

Po serii udanych turniejów lokalnych, Polski Związek Teqball i Polska Fundacja Sportu i Kultury postanowiły zorganizować w Warszawie trzecie Mistrzostwa Polski w teqballu plażowym, które odbędą się na obiektach Monta Beach Volley Club w dniach 29 – 31 lipca tego roku. Sponsorem tytularnym imprezy będzie Lotos, natomiast patronem medialnym zostało TVP Sport. Turniej będzie mieć rangę eliminacji do mistrzostw świata, a gracze zmierzą się w kategoriach męskich, żeńskich i mieszanych. Zwycięzcy wywalczą kwalifikacje na pomarańczowy mundial, gdzie będą reprezentować Polskę.


Teqball to szybko rozwijająca się dyscyplina, zyskująca coraz większą popularność – warto jednak przypomnieć charakterystykę tego sportu. Specyfika polega na odbijaniu piłki pomiędzy zawodnikami przy specjalnie wyprofilowanym stole. Sam sport został wymyślony w 2014 roku na Węgrzech i obecny jest już w ponad 120 krajach na całym świecie.


Rozgrywki Teqball odbywają się w trzech formułach: singlu, deblu i deblu mieszanym (mikście). Turnieje mogą być rozgrywane zarówno na hali, jak i na plaży. Ambasadorami Teqball są znani piłkarze, tacy jak: Ronaldinho, Carles Puyol, Luis Figo czy William Gallas. W Polsce za promocję dyscypliny odpowiadają Michał Listkiewicz (aktualny prezes Polskiego Związku Teqball), Andrzej Strejlau (były trener reprezentacji Polski), Szymon Marciniak (międzynarodowy sędzia piłkarski) i Paweł Golański (były reprezentant Polski w piłce nożnej).


To już druga impreza plażowa w tym młodym sporcie, która odbędzie się w stolicy Polski. Ubiegłoroczne zawody także miały miejsce na popularnej Moncie, wówczas rozgrywany był tam turniej międzynarodowy. Tym razem organizatorzy zdecydowali się przenieść do stolicy krajowy czempionat w kategorii plażowej. „To wspaniałe, że potężne firmy, takie jak Lotos interesują się i chcą i wspierać Teqball. Jestem bardzo szczęśliwy, że Teqball ma szansę zaistnieć w dużych miastach, jak Warszawa. To wspaniały sport, który uczy techniki i koncentracji, a na najbliższych zawodach pojawią się najlepsi gracze z Polski. Na pewno nie zabraknie spektakularnych akcji i szybkich zagrań, które są wizytówką teqballu. Spodziewamy się wielu znamienitych gości. To będą wspaniałe trzy dni pełne emocji – opowiada Michał Listkiewicz, Prezes Polskiego Związku Teqball.


Chęć udziału w turnieju potwierdziły stołeczne kluby i akademie piłkarskie jak Legia, Drukarz, czy SEMP Warszawa.


„Wyjątkowe w Teqball jest to, że został on stworzony dla wszystkich, bez względu na wiek, płeć i poziom zaawansowania. W tej grze boiskiem piłkarskim jest stół. Grając na małej przestrzeni trzeba być cały czas skoncentrowanym i precyzyjnym. Tego właśnie uczy Teqball” – dodał Listkiewicz.


Z wydarzenia planowana jest transmisja na żywo na stronie www.tvpsport.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport, HBB TVP Sport i w Smart TV – kibice będą mogli obejrzeć mecze finałowe, które zostaną rozegrane w niedzielę 31 lipca od godziny 11:00 do 19:00.


Turniej dofinansowany jest ze środków budżetu Państwa w ramach programu „Sportowe Wakacje +”, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.