26 maja 2016

Juniorki z Pragi wywalczyły brąz MP.

 Piłkarki MUKS Praga Warszawa z powodzeniem wystartowały w silnie obsadzonym turnieju finałowym klubowych mistrzostw Polski juniorek młodszych, odbywanym we Włocławku.  W meczach fazy grupowej pokonały zespół Sztormu Gdynia 4:0 i Resovię 2:0. W piątek podopieczne trenera Marka Anglarta czekał decydujący o awansie do wąskiego…

 Piłkarki MUKS Praga Warszawa z powodzeniem wystartowały w silnie obsadzonym turnieju finałowym klubowych mistrzostw Polski juniorek młodszych, odbywanym we Włocławku.

 W meczach fazy grupowej pokonały zespół Sztormu Gdynia 4:0 i Resovię 2:0.

W piątek podopieczne trenera Marka Anglarta czekał decydujący o awansie do wąskiego finału arcytrudny mecz z drużyną SMS Łódź; ewentualne zwycięstwo otworzyłoby prażankom drogę do złotego medalu. Jednakże rywalki to zaplecze świeżo upieczonej drużyny ekstraligowej; łodzianki były po prostu silniejsze i wygrały pewnie 4:1 i o złoto zagrają z mistrzyniami Polski, Medykiem Konin.

  Naszym dziewczętom pozostała więc walka o brązowe medale mistrzostw; ich rywalkami w małym finale 29 maja br. były piłkarki Bronowianki Kraków; zespół z Pragi pewnie wygrał 2:0, po bramkach Jagody Płatek i naszej reprezentantki kraju, Alicji Materek. Brawo, dziewczyny !