4 lutego 2018

Korona mierzy w kolejny awans

 W czerwcu 2017 roku, Korona Ostrołęka weszła z okręgówki do IV ligi. Teraz jest na dobrej drodze, aby za niecałe pięć miesięcy świętować następny awans, tym razem do III ligi.

 Piłkarze lidera północnej grupy IV ligi – Korony Ostrołęka trenują już prawie od miesiąca. Podopieczni Marcina Truszkowskiego rozpoczęli przygotowania na początku stycznia. W pierwszych zajęciach udział brało ponad czterdziestu zawodników. Oprócz tych grających jesienią byli także wyróżniający sie piłkarze z rezerw a także z drużyny juniorów (rocznik 2002), którzy już pukają do seniorskiej ekipy i być może wiosną dostaną szansę debiutu w czwartej lidze. Sztab szkoleniowy ma więc sporo pracy aby wyselekcjonować kadrę, która przystąpi do rozgrywek. Korona trenuje na miejskich obiektach, głównie w hali im. Arkadiusza Gołasia oraz na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witosa. Z zespołu odszedł najskuteczniejszy strzelec – Paweł Kowalkowski. Zawodnik miał oferty z wyższych lig, ale problemy zdrowotne sprawiły, że wiosną być może w ogóle będzie musiał zrezygnować z gry w piłkę.
  W pierwszym spotkaniu kontrolnym, ostrołęczanie ulegli trzecioligowej Olimpii Zambrów 3:5. Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Drężewski, Paweł Dzbeński i Dominik Dzwonkowski (dla Olimpii hattricka ustrzelił Kamil Jackiewicz, a dwa trafienia dołożył Mateusz Jastrzębski).  Ze względu na problemy zdrowotne w spotkaniu tym nie mogli wziąć udziału m.in.: Marcin Kraska, Piotr Dawidzki, oraz Paweł Skarzyński. W fazie rehabilitacji wciąż są również Kacper Kardaś i Robert Cychol. Na dodatek, na twardym boisku w Zambrowie urazu doznał kapitan ostrołęckiego zespołu – Piotr Strzeżysz, a po meczu na uraz kolana narzekał też bramkarz Andrzej Łyziński. W klubie jednak nie załamują rąk i pozwalają zawodnikom spokojnie wracać do zdrowia.

 W drugim spotkaniu, Korona pokonała czołowy zespół IV ligi podlaskiej –  Warmię Grajewo 4:2. Łupem bramkowym tym razem podzielili się Jakub Laska, Karol Macioch, Maciej Staszczuk i Kamil Jastrzębski (dla Warmii trafiali Paweł Górski oraz Dawid Kondratowicz). Pod nieobecność pierwszego bramkarza jak i podstawowego zmiennika – Sebastiana Szczechowiaka, szansę gry między słupkami otrzymali młodzi i utalentowani: Kacper Skierowski (urodzony 12.03.2001) i Michał Fuksiński (urodzony 19.07.2002).

 W ostatnim z dotychczas rozegranych sparingów, żółto-niebiescy musieli uznać wyższość trzecioligowego ŁKS-u Łomża, ulegając po wyrównanej grze 1:2. Jedynego gola dla Korony strzelił w tym meczu Paweł Dzbeński. Ostrołęczanie mają w planach jeszcze kilka ciekawych pojedynków m.in. ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, Bronią Radom czy Ursusem Warszawa.
(mf)