7 marca 2018

Krew od Legionistów

   Dużym echem w całym kraju odbiło się skandaliczne zachowanie pseudokibiców, podczas meczu Ekstraklasy rozgrywanego pomiędzy Piastem Gliwice i Górnikiem Zabrze (spotkanie przerwano w 81. minucie z powodu zamieszek na trybunach). O tym wydarzeniu poinformowały chyba wszystkie media w kraju.

    Natomiast zupełnie bez echa i w zasadzie bez żadnego rozgłosu w mediach, przeszła zorganizowana tego samego dnia – czyli w sobotę 3 marca, znakomita i godna naśladowania akcja kibiców Legii Warszawa. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej odbywała się wtedy kolejna, honorowa zbiórka krwi organizowana przez „Krewkich Legionistów” (we współpracy ze Stowarzyszeniem Kibiców Legii Warszawa).

   Po raz pierwszy na stadionie Legii w akcji wzięły udział aż trzy autokary-krwiobusy. Mimo mroźnej pogody wynik akcji był rewelacyjny i zaskoczył nawet największych optymistów. W czasie ponad pięciogodzinnej zbiórki oddane zostało honorowo ponad 100 litrów krwi (224 osoby oddały łącznie 100,8 litra krwi).

   Po raz kolejny też, inna grupa kibiców – „Legijne Przedmieścia” włączyła się w akcję i przygotowała dla oczekujących na swoją kolej gorącą herbatę i kawę, a jak informuje portal legioniści.com, prawdziwą furorę zrobiły żurek i bigos serwowany na gorąco z pieczywem. Podczas akcji dla kibiców biorących w niej udział, stołeczny klub przygotował wiele atrakcji, m.in. każdy kto oddał krew, otrzymał bilet na ostatni mecz rundy zasadniczej, w którym Legia Warszawa zmierzy się z Pogonią Szczecin.

Brawo, chłopaki, jesteśmy z Wami !!!
(mf)