7 czerwca 2021

Legia Futsal Cup

   Niezwykle gościnne okazały się mazowieckiego teamy futsalowe biorące udział w organizowanym 5-6 czerwca przez beniaminka Statscore Futsal Ektraklasy, Legię Warszawa Futsal, turnieju  „Legia Futsal Cup” o Puchar Marszałka Województwa Mazowieckiego.

   Gospodarze po porażce 0-2 w półfinale z późniejszym triumfatorem  KS Acana Orzeł Futsal Jelcz-Laskowice wygrali  6-1 ze Śląskiem Wrocław i uplasowali się na trzecim miejscu.  Dwaj inni przedstawiciele Mazowsza spotkali się w meczu o piątą lokatę, gdzie okazał się lepszy ekstraklasowy AZS UW DARKOMP Wilanów pokonując beniaminka I ligi Polskiej Ligi Futsalu Podkowę Teqball Club 5 -4. W finale Acana Orzeł wygrał 6-5 z Widzewem Łódź.

Po długim i trudnym sezonie ligowym zespoły uczestniczące w imprezie, odbywającej się w gościnnej dla futsalu hali OSiR Włochy przy ulicy Gładkiej w Warszawie, potraktowały zawody jako okazję do roztrenowania oraz możliwość sprawdzenia zawodników będących w orbicie zainteresowań przed nowym sezonem.

  Legia Warszawa Futsal oraz Podkowa Teqball Club przed swoimi pierwszymi turniejowymi meczami otrzymały z rąk przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Mazowieckiego ZPN, Andrzeja Hendrzaka, okolicznościowe puchary jako wyraz uznania zarządu MZPN za osiągnięte wyniki w sezonie 2020/2021.

(js)