29 maja 2022

Mazowiecki ZPN uczcił 100 lat swojego istnienia

W piątek 27 maja 2022 r. w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia istnienia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Galę poprowadził duet Sylwia Dekiert oraz Mateusz Borek, a w odpowiedni nastrój znamienitych gości wprowadziła skrzypaczka Aleksandra Markowicz. Na wydarzeniu nie zabrakło Wiceprezesów Polskiego Związku…

W piątek 27 maja 2022 r. w hotelu Radisson Blu Sobieski w Warszawie odbyła się uroczysta Gala z okazji 100-lecia istnienia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Galę poprowadził duet Sylwia Dekiert oraz Mateusz Borek, a w odpowiedni nastrój znamienitych gości wprowadziła skrzypaczka Aleksandra Markowicz.

Na wydarzeniu nie zabrakło Wiceprezesów Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz Prezesów Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej, przedstawicieli Ministra Sportu na czele z dyrektorem Bartłomiejem Druzińśkim, Pana Marszałka Adama Struzika wraz z Zarządem, Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy na czele z Panią Prezydent Renatą Kaznowską, Wice-Marszałka Senatu, obecnie Europosła Adama Bielana oraz Posłów na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej: Jana Grabca, Marcina Kierwińśkiego, Andrzeja Kosztowniaka i Jarosław Krajewskiego, Samorządowców, Prezesów i Działaczy Mazowieckich Klubów, Sponsorów i Partnerów Gali.

Zanim rozpoczęła się część oficjalna, przemówienia oraz wręczanie medali i odznak prowadzący zaprosili gości do obejrzenia specjalnie przygotowanego z tej okazji filmu ukazującego wspaniałą historię 100-lecia mazowieckiej piłki.

Następnie na scenie pojawił się gospodarz Gali – prezes MZPN Sławomir Pietrzyk, który do wspólnego otwarcia Gali zaprosił honorowego prezesa MZPN Zdzisława Łazarczyka.

W trakcie Gali wręczone zostały odznaczenia Ministerstwa Sportu i Turystyki „Za zasługi dla sportu”, odznaczenia Województwa Mazowieckiego „Pro Mazovia”, a także odznaczenia Polskiego Związku Piłki Nożnej „Za wybitne osiągnięcia w rozwoju piłki nożnej” oraz medale 100-lecia Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Wieczór uświetnił koncert zespołu Ladies of Power.

Zobacz relację video z tego wydarzenia przygotowaną przez Łączy Nas Piłka: https://fb.watch/dj88qv2WzM/

Podczas Gali odsłonięto również nowy branding Związku.

Inspirowana mazowieckim futbolem, regionami, ich historią i legendami nowa identyfikacja wizualną Mazowieckiego ZPN zrobiła ogromne wrażenie. Nowe logo to symbol naszej pasji do mazowieckiego futbolu, miłości do regionu i dynamicznych zmian nowego stulecia MZPN – powiedział Tomasz Flakowski, sekretarz MZPN.

Tworząc identyfikację Mazowieckiego ZPN postanowiliśmy z sięgnąć do symboliki miast i powiatów województwa. Nowy znak został zbudowany z 4 charakterystycznych symboli regionu. Tarcza nawiązuje do stylistyki piłkarskiej, jak również wcześniejszego emblematu MZPN. Orzeł to symbol województwa, ale także historycznego Księstwa Mazowieckiego (razem ze Żmijem). Syrenka symbolizuje Warszawę a Pogoń – Siedlce. Połączone w znaku MZPN pokazują wspólnotowość i różnorodność organizacji.

Dziękujemy wszystkim Sponsorom i Partnerom Gali 100-lecia MZPN

Już wkrótce zapraszamy na obszerną galerię zdjęć, która na początku nadchodzącego tygodnia pojawi się na facebooku Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.