22 maja 2024

Mazowsze bramkarzami stoi – Bramkarski Talent

Jesteśmy po trzech konsultacjach programu Bramkarski Talent Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i z dumą można przyznać, że Mazowsze bramkarzami stoi.

Jesteśmy po trzech konsultacjach programu Bramkarski Talent Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i z dumą można przyznać, że Mazowsze bramkarzami stoi.

Bramkarski Talent, to projekt dedykowany najmłodszym bramkarkom i bramkarzom z województwa mazowieckiego. Celem konsultacji jest przegląd kadr bramkarzy rekomendowanych przez trenerów kadr wojewódzkich i klubowych. Konsultacje odbywają się w formie treningu bramkarskiego i motorycznego, podczas którego trenerzy bramkarzy oraz trener przygotowania motorycznego przyglądają się poziomowi prezentowanemu przez młodych zawodników i zawodniczki.

Takie konsultacje odbywać się cyklicznie, co pozwala na regularne monitorowanie poziomu sportowego szeroko wytypowanych zawodników i przygotowanie ich do przyszłych powołań, treningów i meczów.

Poprzez projekt „Bramkarski Talent”, bramkarze mają szanse rozwijać się w nowym środowisku, pod okiem wykwalifikowanej kadry i trafić docelowo do kadry wojewódzkiej w swoim roczniku. Pomoże to jeszcze bardziej optymalnie działać w zakresie powołań, a trenerom kadr pomoże w doborze bramkarzy.

Każdorazowo na trening konsultacyjny zapraszamy trenerów klubowych oraz trenerów danych roczników kadry MZPN.

Grzegorz Jędrzejewski – trener mazowieckich bramkarzy: Jesteśmy po trzech konsultacjach programu Bramkarski Talent Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i z dumą można przyznać, że Mazowsze bramkarzami stoi. Dzieci z roczników 2011, 2012, 2013 i 2014, młodzi bramkarze, zostali przetestowani, zostali zaobserwowani. Przed nami jeszcze dziewczęta, urodzone w latach 2013 i 2011. Jak zapowiadaliśmy, trenowaliśmy na czterech stacjach. Jedna z nich to stacja motoryczna, trzy stacje bramkarskie, a na każdej ze stacji mocno pracowaliśmy i obserwowaliśmy zachowania, grę i postawę zawodników, bo takie jest nasze zadanie – powiedział trener.

Pracowaliśmy nad skocznością i wzorcami ruchowymi z charakterystycznymi elementami dla bramkarzy właśnie, a całość poprzedziliśmy testami motorycznymi, których wyniki będą archiwizowane, a wnioski wysyłane będą do trenerów macierzystych klubów testowanych zawodników – skomentował trener Jędrzejewski i pochwalił uczestników – Wnioski po tych konsultacjach są takie, że wielu chłopców jest na bardzo dobrym poziomie. Co prawda jest to początek ich przygody z piłką, przygody z bramką, natomiast widać, że chcą być bramkarzami i mają ku temu warunki zarówno fizyczne, jak i ruchowe.

Celem takiego projektu jest znajdywanie bramkarzy, którzy później mogą grać w reprezentacji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej w swoim roczniku, a być może w przyszłości także stanowić o sile młodzieżowych reprezentacji Polski – mówi trener Jędrzejewski.

Chcemy, by nasi podopieczni czuli się dostrzegani bez względu na szerokość geograficzną. Jeżeli chodzi o województwo mazowieckie. Chcemy, by czuli się obserwowani i doceniani za swoją pracę na treningach i podczas meczów. Zaproszenie na taką konsultację może dostać każdy kto będzie dobrze zaopiniowany przez swoich trenerów, do czego gorąco zachęcamy. Projekt trwa dalej, a po pierwszych konsultacjach wnioski są tylko pozytywne.