5 czerwca 2018

Mazowsze triumfuje w rywalizacji „naborówek”!

  6-7 czerwca, na boiskach warszawskiego Bemowa przy ul. Obrońców Tobruku 11 rozegrany został czwarty i ostatni w tym sezonie turniej wojewódzkich kadr w kategorii U-13. W ostatecznej kwalifikacji najlepsza okazała się ekipa Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.   

 Uczestnicy tych rozgrywek, stanowią materiał naborowy do przyszłorocznych rozgrywek w tzw. Pucharze Górskiego w kategorii wiekowej U-14.

    Reprezentacja Mazowieckiego ZPN przed ostatnim turniejem stanęła przed szansą wygranej w rywalizacji makroregionalnej z rówieśnikami z czterech ościennych województw. Podopieczni Zbigniewa Kowalskiego nie najlepiej rozpoczęli sezon, ale wiosną wyraźnie poprawili grę i są już tego widoczne rezultaty. Przed ostatnim turniejem prowadziła reprezentacja Łódzkiego ZPN z 14 punktami, nasza drużyna jest druga (13 pkt.) za nami były zespoły Warmii i Mazur (12 pkt.) oraz Podlasia (10 pkt.)

   W środę 6-go bm.  zespół z Mazowsza grał z reprezentacją Łódzkiego ZPN i z drużyną z Podlasia. W obu spotkaniach padły identyczne rezultaty – 6:1 dla chłopców „Kowala”. Nasza kadra U-13 wiosną robi znakomite wrażenie, górując nad rywalami techniką i kombinayjną grą zespołową. W czwartek mecz z Warmińsko-Mazurskim ZPN naszym piłkarzom wystarczył remis do zwycięstwa w całym cyklu „naborówek” sezonu 2017/18; taki też był wynik spotkania (2:2) i z 20 punktami reprezentacja Mazowieckiego ZPN wygrała cały turniej. Ekipa z Łodzi uzyskała podobny rezultat, ale w bezpośredniej konfrontacji była znacznie gorsza (w meczach 1:3, w bramkach 5:13)

(js)