21 grudnia 2021

Młodzieżowe MP (U-17) w futsalu kobiet – Praga Warszawa i Ząbkovia w turnieju finałowym!

Dwa zespoły z województwa mazowieckiego wywalczyły awans do turnieju finałowego Młodzieżowych Mistrzostw Polski (U-17) w futsalu kobiet.

Druga runda eliminacji odbyła się w weekend 18-19 grudnia. Mazowieckie zespoły walczyły o przepustkę do grona szesnastu najlepszych drużyn w Polsce w turniejach, które odbywały się w Białymstoku i Szczercowie.

W turnieju rozegranym w stolicy województwa podlaskiego (gospodarzem Włókniarz Białystok) uczestniczyły Praga Warszawa i Legia Soccer Schools. Bardzo dobrze spisał się pierwszy z wymienionych zespołów, który wygrał dwa mecze, jeden zremisował i zakończył zmagania na pierwszym miejscu, dającym prawo gry w turnieju finałowym. Blisko awansu były także zawodniczki Legii Soccer Schools, jednak w decydującym meczu przegrały różnicą zaledwie jednej bramki z Tęczą Bydgoszcz i to rywalki ostatecznie wywalczyły promocję.

Inny nasz przedstawiciel – Ząbkovia Ząbki – rywalizował w turnieju w Szczercowie z zespołami z województwa łódzkiego: Astorią Junior (gospodarz), SMS Łódź i MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki. Ząbkowianki wygrały dwa spotkania (w tym decydujące o zajęciu drugiej pozycji z ekipą z Tomaszowa Mazowieckiego) i wywalczyły awans do decydującej fazy Młodzieżowych Mistrzostw Polski.

Turniej finałowy z udziałem szesnastu drużyn zostanie rozegrany w dniach 14-16 stycznia w Żorach (gospodarzem TS ROW Rybnik). Przeciwniczkami Ząbkovii (grupa 3) będą gospodynie z Rybnika (województwo śląskie), a także Prądniczanka Kraków (województwo małopolskie) i Stomil Olsztyn (województwo warmińsko-mazurskie). Z kolei Praga trafiła do grupy drugiej, w której rywalizować będzie z BTS Rekord Bielsko-Biała (województwo śląskie), Tarnovią Tarnów (województwo małopolskie), a także rywalem znanym z ostatniej fazy eliminacji – Tęczą Bydgoszcz (województwo kujawsko-pomorskie).

Praga Warszawa
Ząbkovia Ząbki