12 września 2018

Obradował Zarząd

  11 września 2018 roku odbyło się planowe posiedzenie zarządu Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej. Głównym tematem obrad było wykonanie przychodów i kosztów w pierwszym półroczu br. oraz podsumowanie występów kadr wojewódzkich w minionym sezonie.

  Młodzieżowe reprezentacje Mazowsza zdobyły w sezonie 2017/18 dwa srebrne medale. To oczywiście o wiele skromniej niż w poprzedniej edycji (trzy złota!), ale np. dziewczęta zanotowały progres i nowy sezon powinien być kontynuacją poprzedniego (srebrny medal U-16), podobnie jak chłopcy w tej kategorii; dwunastu z nich trafiło do kadry narodowej. Z prowadzonego przez Piotra Mosóra rocznika 2003, z blisko setki wyselekcjonowanych zawodników zakwalifikowano dalej ponad czterdziestu, stanowiących poważny potencjał piłkarski, którym zainteresowane są prestiżowe kluby (np. Legia). Podobnie rzecz ma się z rocznikiem 2004.  Nową reprezentację rocznika 2005 poprowadzi trener Zbigniew Kowalski, zaś rocznik 2006 trener Piotr Mosór.

  Przedstawiono sprawozdanie z działalności Wydziału Gier w rundzie wiosennej 2018 roku. Problemem w trakcie sezonu może stać się wycofywanie drużyn z rozgrywek (około 80) ale jak na razie nie stanowi to zagrożenia. Padła propozycja ograniczenia liczby zgłoszeń drużyn, aby ujednolicić poziom rozgrywek na poszczególnych szczeblach. Także podwyższenie kwot karnych za wycofanie zespołu z rozgrywek mogłoby ten proceder ograniczyć.

 Omówiono temat XVIII edycji Bezpieczny Stadion; z obszaru Mazowsza do wyróżnienia pretenduje samorząd Wyszkowa, który w ten projekt zainwestował blisko 20 mln zł.  Także Urząd Marszałkowski interesuje się warunkami bezpieczeństwa na stadionach i stosownej dokumentacji zawodów, z uwzględnieniem roli obserwatorów. W dyskusji przewijały się uwagi, związane z tym zagadnieniem.  

  Niebawem zostanie dopracowany regulamin rozgrywek II ligi futsalu, do zatwierdzenia na listopadowym posiedzeniu Zarządu.

(js)