29 maja 2024

Ponad 1600 zespołów walczyło o grę na PGE Narodowym. Znamy drużyny Finału Ogólnopolskiego Pucharu Tymbarku!

Od 6 do 25 maja uczennice i uczniowie w całej Polsce rywalizowali o miano najlepszej drużyny w swoim regionie podczas finałów wojewódzkich XXIV edycji Pucharu Tymbarku. W rozgrywkach wojewódzkich wzięło udział 1636 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kat. U-10 i U-12 z każdego regionu czeka teraz etap ogólnopolski w Warszawie. Finał Ogólnopolski rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

Od 6 do 25 maja uczennice i uczniowie w całej Polsce rywalizowali o miano najlepszej drużyny w swoim regionie podczas finałów wojewódzkich XXIV edycji Pucharu Tymbarku. W rozgrywkach wojewódzkich wzięło udział 1636 drużyn w trzech kategoriach wiekowych. Najlepsze drużyny w kat. U-10 i U-12 z każdego regionu czeka teraz etap ogólnopolski w Warszawie. Finał Ogólnopolski rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca Wielkim Finałem na stadionie PGE Narodowym.

To były trzy tygodnie niezwykłych sportowych emocji podczas etapu wojewódzkiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku, największego turnieju piłkarskiego dla dzieci w Europie. Rozgrywki odbywały się w każdym województwie w formie 1-3 dniowych turniejów – łącznie w ramach trzech oddzielnych tras zorganizowano aż 35 dni turniejowych. Zwycięzcy rozgrywek regionalnych w kategoriach U-10 i U-12 zmierzą się w dniach 8-10 czerwca w Finale Ogólnopolskim w Warszawie. Najlepsze drużyny zawalczą o zwycięstwo w turnieju na PGE Narodowym przed meczem towarzyskim reprezentacji Polski z Turcją.

Z Orlika na stadion!

Już od początku roku szkolnego uczennice i uczniowie trenowali na szkolnych Orlikach, aby móc zawalczyć w tegorocznych rozgrywkach Pucharu Tymbarku o grę na wielkich stadionach. – Nasza droga do Finału Ogólnopolskiego była bardzo długa. Na etapie regionalnym musieliśmy się zmierzyć z wieloma drużynami, ponieważ zapisy do tegorocznej edycji w naszym powiecie cieszyły się dużą popularnością. W Finale Wojewódzkim trafiliśmy również na trudnych rywali. Z tego też względu cieszymy się tym bardziej, że spełniliśmy nasze marzenia i jedziemy do Warszawy. Jestem również dumny, że nasi uczniowie mogą liczyć na wsparcie swoich rodziców, którzy są bardzo zaangażowani i jeżdżą z nami na mecze i nas dopingują. To bardzo motywuje chłopców do gry – mówi Andrzej Domagała, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Opocznie, zwycięzcy w kategorii U-12 w Łódzkim Finale Wojewódzkim. – Przez najbliższe dwa tygodnie będziemy ćwiczyli na naszym szkolnym Orliku, aby jak najlepiej przygotować się do walki o Wielki Finał na PGE Narodowym – dodaje.

O tym, że Orliki pełnią ważną funkcję w promowaniu aktywności fizycznej i upowszechnianiu piłki nożnej wśród dzieci, świadczą komentarze trenerów drużyn, które awansowały do Finału Ogólnopolskiego. – Do tegorocznej edycji przygotowywaliśmy się na naszym szkolnym Orliku, by jak najlepiej zaprezentować się podczas rozgrywek. Jak pokazują wyniki naszych meczów – było warto. Pewnie awansowaliśmy do Finału Ogólnopolskiego, w którym będziemy walczyli o grę na PGE Narodowym – mówi Paweł Milankiewicz, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej w Nadarzynie, zwycięzcy w kategorii U-10 w Mazowieckim Finale Wojewódzkim. – Uczennice ciężko trenują na Orliku, aby w przyszłości pójść w ślady Natalii Oleszkiewicz, naszej byłej uczennicy, a obecnie najlepszej zawodniczki Pogoni Szczecin, która w ich wieku również brała udział w Pucharze Tymbarku – dodaje Radosław Szymczak, trener drużyny ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Drawsku Pomorskim, zwycięzcy w kategorii U-12 w Zachodniopomorskim Finale Wojewódzkim. Wagę dostępności Orlików oraz turniejów, takich jak Puchar Tymbarku, w promowaniu sportu wśród dzieci podkreślał również podczas swojej wizyty na Wielkopolskim Finale Wojewódzkim Minister Sportu i Turystyki, Sławomir Nitras.

Czas na grę na stadionie!

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca w Warszawie. Wielki Finał na PGE Narodowym w kategorii U-10 i U-12 zaplanowano na 10 czerwca – tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. Mecze finałowe będą transmitowane na profilu Łączy Nas Piłka TV na YouTube. Mecze fazy grupowej i pucharowej zaplanowano na 8-9 czerwca w godz. 9:00-17:00 na stołecznym Hutniku. – Puchar Tymbarku to niezwykła inicjatywa, docierająca z roku na rok do coraz większej liczby uczennic i uczniów szkół podstawowych. Jesteśmy dumni, że w realny sposób możemy przyczyniać się aktywizacji ruchowej dzieci, wspierając ich rozwój nie tylko w zakresie sportowym, ale również społecznym – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Życzę wszystkim piłkarkom i piłkarzom, aby turniej był dla nich niezwykłą przygodą, pełną radości z gry, ładnych akcji i pięknych bramek – dodaje.  

Ruch i sport są ważnymi elementami dzieciństwa, bo to inwestycja w zdrowie i kształtowanie charakteru. Dla najlepszych to też możliwość uczynienia pierwszego kroku, by kiedyś zagrać w reprezentacji Polski, a historia Pucharu Tymbarku pokazuje, że to bardzo realne. To projekt, który niesie pozytywne efekty społeczne oraz sportowe, dlatego jako Tymbark już od 18 lat jesteśmy generalnym sponsorem rozgrywek. Życzę wszystkim uczestnikom XXIV edycji Pucharu Tymbarku, by udział w turnieju był fantastyczną przygodą, która jeszcze bardziej rozwinie piłkarską pasję – powiedział Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.   

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowe informacje dot. grup Finału Ogólnopolskiego, wyników spotkań oraz fotorelacje z finałów wojewódzkich znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/

UCZESTNICY FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

WOJEWÓDZTWOKAT.DRUŻYNA
DOLNOŚLĄSKIEU10MSMS JUNIOR (DRUŻYNA A)
U10KSP2 MILICZ
U12MSMS CERTUS CHROBRY GŁOGÓW
U12KSP ŻMIGRÓD U12K
KUJAWSKO-POMORSKIEU10MSP NR 60 IM. HUBERTA WAGNERA
U10KSP 6 INOWROCŁAW
U12MSMS EDUKACJA
U12KSP 6 INOWROCŁAW
LUBELSKIEU10MSMS ŚWIDNIK
U10KSP W STOCZKU ŁUKOWSKIM
U12MSP5 U12M
U12KJEDYNKA TERESPOL U12K
LUBUSKIEU10MSP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)
U10KSP GÓRZYN
U12MSP 10 APMM (ZIELONA GÓRA)
U12KSP SŁAWA
ŁÓDZKIEU10MSP 1 KOLUSZKI
U10KZES.SZKÓŁ PRYWATNYCH OPOCZNO
U12MSP 1 OPOCZNO
U12KSP ZELÓW
MAŁOPOLSKIEU10MTYGRYSKI CHEŁMEK
U10KZSP BRZESKO
U12MLIDER (NOWY SĄCZ)
U12KSP WIERZCHOSŁAWICE
MAZOWIECKIEU10MTRAKTORKI
U10KSP NADARZYN
U12MLISKI
U12KSP 2 PŁOŃSK
OPOLSKIEU10MPSP 2 KLUCZBORK
U10KPSP 3 GRODKÓW
U12MPSP 2 KLUCZBORK
U12KUKS SAP SZÓSTKA BRZEG
PODKARPACKIEU10MDWUNASTKA (SP 12 W STALOWEJ WOLI)
U10KSP 21 (W RZESZOWIE)
U12MSMS RESOVIA RZESZÓW
U12KSP 2 STAL ŁAŃCUT
PODLASKIEU10MSP24
U10KSP CHOROSZCZ
U12MZSP 2 (BIAŁYSTOK)
U12KSP CHOROSZCZ
POMORSKIEU10MSMS GEDANIA 1922 GDAŃSK
U10KSP 48/1 GDAŃSK
U12MLECHIA GDAŃSK U12M
U12KSP CZEPOM U12K
ŚLĄSKIEU10MBBTS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
U10KSP 17 CHORZÓW
U12MAPN SMS TYCHY
U12KSP 17 CHORZÓW
ŚWIĘTOKRZYSKIEU10MKIEŁKI KIELCE
U10KZPO SPORTOWA KLIMONTÓW
U12MAKTYWNY JUNIOR (POŁANIEC)
U12KAP PSP KLIMONTÓW
WARMIŃSKO-MAZURSKIEU10MSP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY”
U10KKORSZENIACY PEWNIACY
U12MSP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY”
U12KSP BRATIAN
WIELKOPOLSKIEU10MUMULTOWO
U10KSP SIERAKOWO
U12MSP 7 LESZNO WIRTUOZI FUTBOLU
U12KSP ŁĘKA OPATOWSKA
ZACHODNIOPOMORSKIEU10MSP7 (KOSZALIN)
U10KGWIAZDKI CZTERNASTKI (SZCZECIN)
U12MPSP BEZRZECZE
U12KPANTERY (DRAWSKO POMORSKIE)