3 kwietnia 2023

Poznaj ćwierćfinalistów forBET Mazowieckiego Puchar Polski: Pogoń Grodzisk Mazowiecki

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już niemal komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem Pogoni Grodzisk Mazowiecki Markiem Finkowskim.

Rozgrywki forBET Mazowieckiego Pucharu Polski wchodzą w decydującą fazę. Po emocjonującej 1/8 finału znamy już niemal komplet ćwierćfinalistów. Czas poznać ich nieco lepiej. Zapraszamy na rozmowę z Prezesem Pogoni Grodzisk Mazowiecki Markiem Finkowskim.

Poznaj ćwierćfinalistę forBET Mazowieckiego Pucharu Polski

Nazwa klubu: GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki
Rok założenia klubu: 1922
Barwy klubu: czerwono-białe
Najlepszy zawodnik drużyny: Jakub Budnicki
Największy sukces klubu w jego historii: Awans do II ligi w sezonie 2021/2022
Aktualne miejsce w lidze: 2
Imię i nazwisko prezesa klubu: Marek Finkowski

Jakie wyzwania i jakie cele stoją przed Zarządem Klubu w tym sezonie?

Naszym celem jest zajść jak najdalej w forBET Mazowieckim Pucharze Polski oraz wywalczyć awans do II ligi.

Czy byliście zadowoleni z losowania i jak oceniacie swój mecz w 1/8 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?

Na losowanie wpływu nie mieliśmy, ale jesteśmy zadowoleni z wyniku meczu 1/8 finału i z tego, że jesteśmy dalej w grze o Puchar.

W zeszłym sezonie Legia II wywalczyła trofeum, zgarnęła czeki na nagrodę w łącznej wysokości 60.000 złotych, a następnie wylosowała Wisłę Kraków na szczeblu centralnym Pucharu Polski. Czy taki scenariusz jest Waszym wymarzonym w tym sezonie? Jak podchodzicie do rozgrywek pucharowych i jaką rangę mają one dla Was?

Marzymy, by zagrać w finale na PGE Narodowym i traktujemy rozgrywki Pucharu Polski bardzo poważnie, ponieważ w historii naszego klubu jeszcze nigdy nie mieliśmy okazji sięgnąć po to trofeum na żadnym szczeblu.

Jeśli chodzi o nagrody, to oczywiście jest to bardzo duży zastrzyk finansowy dla klubu i uważamy, że z roku na rok powinien być on jeszcze większy, ponieważ wzmocniłoby to jeszcze bardziej rywalizację w tych rozgrywkach.

Jak oceniacie swoje szanse w najbliższym meczu 1/4 finału forBET Mazowieckiego Pucharu Polski?

Szanse są wyrównane, ponieważ w rozgrywkach na tym szczeblu zostały bardzo ambitne i dobre drużyny.

Kto obecnie najmocniej wspiera Wasz klub, kogo chcielibyście wyróżnić?

Od wielu lat naszym głównym i bardzo solidnym wsparciem jest Miasto Grodzisk Mazowiecki na czele z Panem Burmistrzem Grzegorzem Józefem Benedykcińskim, ale nie tylko, ponieważ wspierają nas także lokalne firmy i przedsiębiorstwa, na które klub może liczyć od wielu lat. Wśród nich możemy wyróżnić: OSiR Grodzisk Mazowiecki, Moffice, Okinawa Sushi, NO10, JM.DUET, Restauracja U Klimka, Madas, czy FIB.

Jak zachęcicie kibiców do przyjścia na Wasze mecze w lidze i pucharze?

Jako klub dbamy o relacje z naszymi kibicami i jesteśmy otwarci na ich propozycje. Wspieramy ich w każdy możliwy sposób, jeśli chodzi o organizacje i pomoc w wyjazdach na mecze Pogoni. Jesteśmy również w trakcie organizacji czasu dla najmłodszych kibiców podczas naszych meczów domowych. Możemy się pochwalić bardzo dobrym cateringiem i sklepikiem, w którym kibice znajdą nasze pamiątki, koszulki, czy gadżety związane z naszym klubem i miastem.

Serdecznie zapraszamy na wszystkie mecze domowe Pogoni Grodzisk Mazowiecki zarówno w lidze, jak i rozgrywkach forBET Mazowieckiego Pucharu Polski. Jest to ambitny klub, dumny ze swojego pochodzenia, dobrze współpracujący z lokalnym biznesem i samorządem, dzięki czemu sprawnie się rozwija. Pogoń może również być przykładem dbania o swój wizerunek, jak również najdrobniejsze elementy brandingu. Poznawaj piękne Mazowsze i wspieraj #FutbolLokalnie.

Chcesz wesprzeć rozwój tego klubu?

Przekaż Pogoni 1,5% podatku i wesprzyj rozwój młodych zawodników Pogoni. Wszystkie niezbędne informacje znajdziecie na naszej stronie internetowej: bit.ly/przekaz1-5podatku

Więcej informacji o tym i pozostałych klubach mazowieckich

Odwiedź stronę Pogoni Grodzisk Mazowiecki klikając TUTAJ oraz profil na facebooku klikając TUTAJ.

Głodny historii i informacji z mazowieckich klubów i boisk? Zaobserwuj nas klikając TUTAJ.

Już wkrótce przedstawimy kolejnych bohaterów najlepszych rozgrywek regionalnych w kraju: forBET Mazowieckiego Pucharu Polski, który możesz obstawiać TUTAJ (jeśli wchodzisz pierwszy raz, załóż konto z kodem: MZPN i wspieraj mazowiecką piłkę!).