22 lipca 2022

Poznaliśmy pary AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet!

22 lipca 2022 roku w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbyło się uroczyste losowanie AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet. Poznaliśmy wszystkie pary!

22 lipca 2022 roku w siedzibie Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej odbyło się uroczyste losowanie AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet. Ceremonię losowania poprowadzili Artur Kolator – wiceprezes Mazowieckiego ZPN oraz Marek Tokarski – prezes firmy AQUICK, Sponsora Tytularnego pucharowych rozgrywek kobiet na Mazowszu.

Pierwsze mecze w ramach I etapu AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet dobędą się już 7 września. Zwycięzcy wylosowanych par zagrają ze sobą w półfinałach, które rozegrane zostaną między 13 a 15 września, natomiast wielki finał AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet planowany jest na 28 września 2022 r.

Mecze półfinałowe i finał rozgrywek będą transmitowane na kanale MZPN TV.

Uczestnicy AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet w sezonie 2022/2023:

MUKS Praga II Warszawa:

Najdłużej istniejący klub kobiecej piłki na Mazowszu. Jego wychowankami są aktualne reprezentantki Polski: Dominika Grabowska i Weronika Zawistowska.

Diamenty Warszawa:

Nowy podmiot na piłkarskiej mapie Mazowsza i nowa siła Warszawy. Klub powstał w 2022 roku i od sezonu 2022/2023 uczestniczył będzie w rozgrywkach kobiecych. 

FUKS BRIX Pułtusk:

Obecna sekcja piłki nożnej kobiet powstała na podwalinach wielosekcyjnego klubu założonego w 1996 roku. Piłkarki rozpoczęły treningi w sierpniu 20216 roku i od sześciu sezonów rywalizują w oficjalnych rozgrywkach ligowych będąc zawsze w czołówce ligowej. W Pucharze FUKS dwukrotnie meldował się w drugiej rundzie. Drużynę od początku jej istnienia prowadzi trener Łukasz Załęski. 

Alternatywny Klub Sportowy Zły:

Klub z warszawskiej Pragi. AKS to projekt zarządzany demokratycznie przez kibiców. Jego mecze gromadzą najliczniejszą publikę w żeńskim
futbolu na Mazowszu. W ostatnim sezonie, skazywany na spadek, okazał się rewelacją rozgrywek i był bliski awansu do II ligi.

UKS Ząbkovia II Ząbki:

Drużyna juniorek uczestniczy w ligach szczebla centralnego od początku istnienia (tj. od 2017 roku). W ubiegłym sezonie dziewczęta grały w Finale Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet (porażka 2:3 z Legia Soccer Schools), część z nich zagrała także w rozgrywkach I Ligi Kobiet. Trenerką drużyny jest Bogumiła Szczurowska.

Vulcan Wólka Mlądzka:

W 2016 roku została zawiązana sekcja dziewczynek grająca w lidze kobieciej, której inicjatorem był trener Ireneusz Wojtasik. Od sezonu 2018/19 drużyna kobieca występowała już jako zespół seniorek. Od maja 2021 zespół prowadzi trener Adrian Krogul, dla którego jest to debiut w kobiecej piłce. Średnia wieku w kadrze to 24 lata.

WAP Warszawa:

WAP to klub z 10-letnią historią, którego największym sukcesem był awans z 4 do 3 ligi. Do sukcesów klubu zaliczyć należy również debiut wychowanki w Ekstralidze kobiet oraz grę wychowanek w CLJ u15 czy u17. 

LSS Warszawa:

To historycznie młoda drużyna seniorska, która istnieje dopiero od 2 lat, a na swoim koncie ma już zwycięstwo w zeszłorocznych rozgrywkach Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet. Klub osiągnął również awans do CLJ u17.

Zobacz losowanie AQUICK Mazowieckiego Pucharu Polski Kobiet

Wyniki losowania

Vulcan Wólka Mlądzka vs LSS Warszawa

UKS Ząbkovia II Ząbki vs WAP Warszawa

FUKS BRIX Pułtusk vs AKS ZŁY

MUKS Praga II Warszawa vs KS Diamenty Warszawa

Poznaj główne zasady losowania i Pucharu a także terminy i gospodarzy

Odwiedź stronę naszego Sponsora klikając TUTAJ, zadbaj o ekologię i jednocześnie zaoszczędź na wodzie nawet kilka tysięcy w skali roku!