6 czerwca 2024

Przed meczem Polska-Turcja poznamy największe piłkarskie talenty w kraju. Czas na Finał Ogólnopolski Pucharu Tymbarku na PGE Narodowym!

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na stadionie na szkolnych Orlikach.

Finał Ogólnopolski XXIV edycji Pucharu Tymbarku rozpocznie się 8 czerwca na obiekcie stołecznego Hutnika, a zakończy 10 czerwca meczami o pierwsze miejsce na stadionie PGE Narodowym, tuż przed spotkaniem towarzyskim Polska-Turcja. W akcji zobaczymy 64 zespoły dziewcząt i chłopców do lat 10 i 12, które w większości zaczynały swoją drogę do finału na stadionie na szkolnych Orlikach.

Śladami reprezentantów Polski – Wielkie Święto Dziecięcej Piłki Nożnej na PGE Narodowym!

Finał na PGE Narodowym, spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów – o to będą rywalizować finaliści Finału Ogólnopolskiego XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Gra o miano najlepszej drużyny w Polsce rozpocznie się od fazy grupowej 8 czerwca na stołecznym Hutniku. Grupy w poszczególnych kategoriach zostały już rozlosowane 28 maja w siedzibie PZPN, podczas transmisji live na kanale Łączy Nas Piłka TV. 9 czerwca również na Hutniku uczennice i uczniowie przystąpią do fazy pucharowej. Dwie najlepsze drużyny z grup awansują do fazy pucharowej i będą walczyły o miejsca 1-8, natomiast zespoły, które uplasują się na miejscach 3-4 w grupach zawalczą o miejsca 9-16. Rozgrywki w tym dniu zakończoną się meczem o 3. miejsce. Zwycięzców poznamy 10 czerwca podczas Wielkiego Finału na PGE Narodowym. – Od 24 lat Polski Związek Piłki Nożnej zachęca dziewczynki i chłopców z całej Polski do aktywności fizycznej. Cieszymy się, że z roku na rok rośnie liczba uczestników Pucharu Tymbarku, a turniej już na dobre wpisał się w harmonogram zawodów szkolnych – mówi wiceprezes PZPN ds. piłkarstwa amatorskiego, Adam Kaźmierczak. – Przed nami ostateczne rozstrzygnięcie tegorocznej edycji turnieju – Finał Ogólnopolski. Jestem pewien, że dla wszystkich uczennic i uczniów będzie to niezapomniana przygoda, pełna piłkarskich emocji – dodaje.

Od 18 lat sponsorem generalnym turnieju jest marka Tymbark. – Piłka nożna powinna dawać radość i inspirować. Taką właśnie rolę spełnia Puchar Tymbarku z finałem na PGE Narodowym przed meczem reprezentacji Polski. Zachęca dzieci do aktywności sportowej, pokazując, że sport może być stylem życia, a przynajmniej doskonałą formą spędzania wolnego czasu. Puchar Tymbarku daje bardzo pozytywny efekt społeczny i sportowy. Liczby mówią same za siebie – ponad 11 tys. drużyn z co 4 szkoły podstawowej w Polsce zapisało się do rozgrywek, 14 zawodników grających w Pucharze Tymbarku znalazło się w szerokiej kadrze na Euro 2024, a w młodzieżowych reprezentacjach byli uczestnicy rozgrywek stanowią już nawet 70-90 proc. Życzę tegorocznym finalistom dobrej zabawy oraz wytrwałości w ich sportowej pasji – mówi Krzysztof Pawiński, CEO Grupy Maspex, do której należy marka Tymbark.   

Mecze finałowe z PGE Narodowego będą miały wyjątkową oprawę – skomentuje je na żywo Bożydar Iwanow z Polsatu Sport, który komentował tegoroczny finał Ligi Mistrzów. W obsadzie sędziowskiej obecni będą Monika Mularczyk oraz Szymon Marciniak.

Kibicuj najlepszym drużynom w Polsce na żywo!

Mecze Finału Ogólnopolskiego można śledzić zarówno osobiście na stadionie Hutnika (8-9 czerwca) i PGE Narodowym (10 czerwca), jak i online. Wstęp na rozgrywki grupowe i pucharowe na Hutniku oraz Wielki Finał na PGE Narodowym jest bezpłatny (Wielki Finał na PGE Narodowym ma ograniczoną liczbę miejsc. W sprawie większych rezerwacji, prośba o kontakt na: turniej@pzpn.pl). Wystarczy przyjść i kibicować uczestnikom turnieju. Osoby, które nie będą mogły przyjechać do Warszawy, mogą śledzić rozgrywki online, poprzez:

Mecze fazy grupowej i pucharowej  8-9 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 17:00  Ośrodek Hutnik   ul. Marymoncka 42, Warszawa Wielki Finał  10 czerwca 2024 r. w godz. 9:00 – 13:00  PGE Narodowy  al. Księcia Józefa Poniatowskiego 1, Warszawa 

Droga z Orlika na stadion

Od marca drużyny szkolne w całej Polsce walczyły o awans do kolejnej rundy największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci – XXIV edycji Pucharu Tymbarku. Etapy regionalne najczęściej odbywały się na szkolnych Orlikach, na których na co dzień uczennice i uczniowie przygotowywali się do rozgrywek. Łącznie na Orlikach w tegorocznej edycji rozegrano ponad 11 tys. meczów, w których udział wzięło ponad 3 tys. zespołów, liczących prawie 30 tys. piłkarek i piłkarzy. – Przez cały rok trenowaliśmy na naszym Orliku, żeby jak najlepiej zaprezentować się podczas tegorocznej edycji turnieju i jak widać, praca ta się opłaciła – mówiła po Małopolskim Finale Wojewódzkim Joanna Czarnota, trenerka drużyny „Tygryski” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Chełmku.

Po etapie gminnym i powiatowym nadszedł czas na finały wojewódzkie, w których udział wzięło aż 1636 zespołów w trzech kategoriach wiekowych. Do Finału Ogólnopolskiego awansowało 64 zespoły chłopięce i dziewczęce w kategoriach U-10 i U-12. Co ciekawe, aż 61 proc. drużyn, które przyjadą do Warszawy, przygotowywały się na szkolnych Orlikach do walki o grę na największym w Polsce stadionie, PGE Narodowym. Na zwycięzców Finału Ogólnopolskiego czeka nagroda główna – spotkanie z kadrą narodową oraz kibicowanie podczas meczu reprezentacji Polski z Portugalią w Lidze Narodów.

XXIV edycja Pucharu Tymbarku odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta RP Andrzeja Dudy, natomiast w Komitecie Honorowym znajduje się Minister Sportu i Turystyki, Minister Edukacji i Minister Zdrowia. Wydarzenie jest współfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczegółowe informacje dot. grup Finału Ogólnopolskiego, wyników spotkań oraz fotorelacje z finałów wojewódzkich znajdują się na stronie: www.laczynaspilka.pl/puchartymbarku/

GRUPY FINAŁU OGÓLNOPOLSKIEGO XXIV EDYCJI PUCHARU TYMBARKU

U-10 DZIEWCZĘTA

GRUPA A SP 2 MILICZ SP 21 RZESZÓW SP 48/UKS ZASPA GDAŃSK SP GÓRZYN  GRUPA B SP 17 CHORZÓW SP CHOROSZCZ SP W STOCZKU ŁUKOWSKIM ZSP BRZESKO
GRUPA C KORSZENIACY PEWNIACY (KORSZE) OKIR GRODKÓW PRYWATNA OMS (OPOCZNO) SP SIERAKOWOGRUPA D GWIAZDKI CZTERNASTKI (SZCZECIN) SP 6 INOWROCŁAW SP NADARZYN ZPO SPORTOWA KLIMONTÓW

U-10 CHŁOPCY

GRUPA E  DWUNASTKA (SP 12 W STALOWEJ WOLI) SP NR 60 IM. HUBERTA WAGNERA TRAKTORKI (WARSZAWA) UMULTOWO (POZNAŃ)  GRUPA F  BBTS PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA KIEŁKI KIELCE SMS JUNIOR (DRUŻYNA A) SP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY”
GRUPA G  SMS GEDANIA 1922 GDAŃSK SP 1 KOLUSZKI SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA) SP24 (BIAŁYSTOK)GRUPA H  PSP 2 KLUCZBORK SMS ŚWIDNIK SP7 (KOSZALIN) TYGRYSKI CHEŁMEK

U-12 DZIEWCZĘTA

GRUPA I  AP PSP KLIMONTÓW SP 6 INOWROCŁAW SP BRATIAN SP ŻMIGRÓD U12K  GRUPA J  PANTERY (DRAWSKO POMORSKIE) SP 2 STAL ŁAŃCUT SP ŁĘKA OPATOWSKA UKS SAP SZÓSTKA BRZEG
GRUPA K  GADUŁY (ZELÓW) JEDYNKA TERESPOL SP 2 PŁOŃSK SP SŁAWAGRUPA L  SP 17 CHORZÓW SP CHOROSZCZ SP CZEPOM SP WIERZCHOSŁAWICE

U-12 CHŁOPCY

GRUPA M  AKTYWNY JUNIOR (POŁANIEC) PSP 2 KLUCZBORK SMS EDUKACJA SP 1 OPOCZNO  GRUPA N  PSP BEZRZECZE SP 10 APMM (ZIELONA GÓRA) SP 7 LESZNO WIRTUOZI FUTBOLU ZSP 2 (BIAŁYSTOK)
GRUPA O  LECHIA GDAŃSK LIDER (NOWY SĄCZ) LISKI (RADOM) SMS RESOVIA RZESZÓWGRUPA P  APN SMS TYCHY SMS CERTUS CHROBRY GŁOGÓW SP 18 OLSZTYN „MAMY TALENTY” SP5 (BIAŁA PODLASKA)