21 marca 2016

Pyrrusowe zwycięstwo w Elite Round U17

 MZPN był współorganizatorem turnieju II rundy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-17 (Elite Round), który odbył się na Mazowszu w dniach 28 marca – 2 kwietnia br.  Reprezentacja Polski U-17 w pierwszym meczu z Czarnogórą pewnie wygrała 2:0 (1:0); (bramki Marco Drawz 6` i Dawid Kopacz 53`),…

 MZPN był współorganizatorem turnieju II rundy eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy U-17 (Elite Round), który odbył się na Mazowszu w dniach 28 marca – 2 kwietnia br.

 Reprezentacja Polski U-17 w pierwszym meczu z Czarnogórą pewnie wygrała 2:0 (1:0); (bramki Marco Drawz 6` i Dawid Kopacz 53`), nie wykorzystując przy tym rzutu karnego w drugiej połowie.  W środę Polacy zagrali z Serbią, ale tym razem rywal był o wiele bardziej wymagający; nasi piłkarze po słabym meczu przegrali 1:2, a honorową bramkę zdobyli tuż przed końcem spotkania. Iluzoryczne szanse na awans z drugiego miejsca biało-czerwoni zachowali pod warunkiem wygranej w sobotę w Pruszkowie (o 18:00) z reprezentacją Irlandii, ktora po porażce z Serbią 0:2, pokonała Czarnogórę 3:0. Niestety, podopieczni Bartłomieja Zalewskiego wywalczyli tylko bezbramkowy remis, który dzięki wygranej serii rzutów karnych dał Polakom drugie miejsce w grupie, ale nie zapewnił awansu do finałów ME U-17 w Azerbejdżanie.