29 października 2021

Relacja z Turnieju East Mallorca Girls Cup 2021

W dniach 9-12 października zawodniczki z KS AP Diamonds Academy reprezentowały Mazowsze na prestiżowym Międzynarodowym Turnieju East Mallorca Girls Cup 2021 w kategoriach wiekowych U12 i U14. Obie drużyny zakończyły rozgrywki na wysokich, piątych miejscach.

Na boiskach w miejscowościach Sant Llorenc, Son Servera i Cala Millor, leżących na hiszpańskiej wyspie Majorka rywalizowały zespoły m.in. z Hiszpanii, Danii, Szwecji i Francji. Polki znalazły się więc w doborowym towarzystwie. W fazie grupowej w kategorii U12 piłkarki Diamonds Academy zmierzyły się ze swoimi rówieśniczkami z największych hiszpańskich akademii: Atletico Madryt, Espanyolu Barcelona i Valencii CF. Ćwierćfinałowym rywalem przedstawicielki klubu FC Barcelona, a w spotkaniach, które decydowały o klasyfikacji końcowej młode reprezentantki Mazowsza odniosły zwycięstwa nad duńskim zespołem B93 oraz szwedzkim IF Brommapojkarna. Warto wspomnieć, iż to właśnie Barcelona okazała się najlepszą drużyną turnieju w tej kategorii wiekowej.

Bardzo dobrze radziła sobie także drużyna U14. W pierwszym meczu fazy grupowej Diamenty podejmowały Mistrzynie Szwecji Hammarby IF. Był to więc pojedynek aktualnego Mistrza Polski z Mistrzem Szwecji, w którym górą były nasze reprezentantki. W kolejnym spotkaniu Warszawianki wysoko zawiesiły poprzeczkę rówieśniczkom FC Barcelona – po bardzo dobrym meczu jedną bramką zwyciężyły dziewczynki Dumy Katalonii. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej zawodniczki Diamonds Academy wygrały z Dunkami (zespół B93). Pojedynek ćwierćfinałowy przyniósł rywalizację z jednym z najbardziej utytułowanych kobiecych hiszpańskich klubów – Madrid FCF, w którym górą były młode piłkarki ze Stolicy Hiszpanii. Diamenty w ostatnim meczu turnieju w walce o 5. miejsce zwyciężyły 2:1 duńską drużynę FC Nordsjælland. Główne trofeum trafiło natomiast do rąk młodych zawodniczek Atletico Madryt.

Zdobyte doświadczenie i możliwość rywalizacji z najlepszymi klubami w Europie z pewnością pozytywnie wpłynie na rozwój piłkarek z warszawskiej szkółki Diamonds Academy. Trzymamy kciuki za ich kolejne sukcesy!