29 października 2021

Remis kadry U-13 w turnieju im. Kazimierza Górskiego

Drużyna Mazowieckiego ZPN (rocznik 2009) rozegrała kolejny mecz w ramach Turnieju im. Kazimierza Górskiego.

W miniony wtorek w Książenicach (Legia Training Center) rywalem zespołu, którego opiekunem jest Mateusz Legierski, byli rówieśnicy z Świętokrzyskiego Związku Piłki Nożnej. Przebieg meczu zwiastował wygraną drużyny z Mazowsza, która częściej była przy piłce i tworzyła sytuacje do zdobycia bramki grając głównie w ataku pozycyjnym. Goście wykazali się jednak dobrą organizacją gry defensywnej i przejściami z obrony do ataku. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Bramkę dla Mazowieckiego ZPN zdobył Aleksander Przytarski, grający na co dzień w MKS Ciechanów.

Kadra: Ignacy Zakrzewski, Jan Pietrzak, Jakub Juszczak, Bruno Puchalski, Aleksander Wyganowski, Hoang Nguyen, Piotr Bartnicki, Ksawery Kopeć, Oskar Maj, Norbert Merchel, Edo Etchemendigaray Von Brandt, Aleksander Przytarski, Szymon Piasta, Borys Roguski

W turnieju im. Kazimierza Górskiego uczestniczą reprezentacje wojewódzkich ZPN U13. W pierwszej części rozgrywek szesnaście drużyn rywalizuje w czterozespołowych grupach utworzonych na podstawie podziału terytorialnego. Przeciwnikami kadry Mazowieckiego ZPN są zespoły z województw świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego. Mecze kadry U-13 i U-14 (Puchar im. Kazimierza Deyny) rozgrywane są tego samego dnia i na tym samym boisku, a rywalami są przedstawiciele tego samego wojewódzkiego ZPN.

Rozgrywki prowadzone są systemem mecz i rewanż. Pierwsza runda (trzy kolejki) odbyła się we wrześniu i październiku, druga zostanie rozegrana wiosną przyszłego roku (między kwietniem a czerwcem). Z każdej grupy do turnieju finałowego awansują po dwa najlepsze zespoły. Termin i miejsce decydujących meczów wyznaczy Komisja Piłkarstwa Amatorskiego i Młodzieżowego PZPN spośród zgłoszonych kandydatur z poszczególnych ZPN.

W trwającym sześć dni turnieju finałowym zespoły rywalizować będą w dwóch czterozespołowych grupach (system każdy z każdym). Zwycięzcy grup ostatniego dnia zagrają o pierwsze miejsce, z kolei drużyny, które zajmą drugie miejsca w grupach, rywalizować będą o trzecią pozycję. W sezonie 2020-21 najlepsi okazali się chłopcy z Dolnośląskiego ZPN.