12 maja 2017

Reprezentacje Mazowsza w drodze do finałów centralnych

  Najmłodsze mazowieckie kadry zrobiły kolejny krok w kierunku awansu do centralnych finałów, wygrywając  swoje kolejne mecze eliminacyjne.

  Najmłodsza reprezentacja U-13 (rocznik 2004) ma trudną drogę do ogólnopolskiego turnieju finałowego, gdyż przed wiosenną rundą rewanżową aż trzy (z czterech) zespoły miały po sześć punktów. Trafienia Dominika Arkuszewskiego i Adama Stankowskiego dały podopiecznym Marcina Korkucia wygraną 2:0 z reprezentacją Łódzkiego ZPN i awans jest już na wyciągnięcie ręki.

  Nie zawiedli wybrańcy Piotra Mosóra z rocznika 2003. Niepokonana dotąd kadra U-14 gładko rozprawiła się z łódzką drużyną 3:0, po dwóch golach Szymona Włodarczyka i bramce Filipa Szewczyka. Dzięki temu zwycięstwu nic już nie jest w stanie zagrozić mazowieckiemu zespołowi w awansie do centralnego finału z pierwszego miejsca.

  Obie nasze kadry mają jeszcze do rozegrania po dwa mecze:  z reprezentacjami Warmińsko-Mazurskiego i Podlaskiego ZPN.

  Nasze kadry dziewczęce grały swoje mecze wyjazdowe na Podlasiu z reprezentacją tamtejszego ZPN. Starsze w U-16 pod wodzą Macieja Anglarta gładko rozprawiły się z rywalkami 6:0, zaś podopieczne Marcina Wojdy (U-13) zremisowały bezbramkowo. Obie reprezentacje mając już zapewniony udział w finale centralnym, ale co ważne, po ostatnich meczach z pierwszego miejsca, co być może pozwoli uniknąć najgroźniejszych rywalek już w pierwszej części turnieju.

(js)