28 maja 2019

Rozstrzygnięcia u juniorów

   W CLJ U-18 Escola Varsovia utrzymała się na szczeblu centralnym, a Legia ma szansę aby zakończyć sezon na czwartym miejscu. W CLJ U-17 oraz CLJ U-15 młodzi piłkarze Legii są o krok od wygrania grup i awansu do półfinałów Mistrzostw Polski.  

  W Centralnej Lidze Juniorów U-18 Escola Varsovia wygrała na wyjeździe z GKS-em Bełchatów 3:2 i zapewniła sobie utrzymanie. Podopieczni trenera Marka Gołębiewskiego rozpoczęli z animuszem i już w pierwszej połowie strzelili trzy gole. Prowadzenie dla Escoli zdobył Leonard Balas, a kolejne bramki były dziełem Stanisława Muniaka. Bełchatowianie, którzy także jeszcze w przypadku zwycięstwa mieliby szansę na pozostanie w lidze, przed przerwą odpowiedzieli celnym strzałem Damiana Warneckiego. Po zmianie stron drugiego gola dla GKS-u zdobył Przemysław Zdybowicz, ale na więcej Escola już nie pozwoliła. Wygrała także Legia Warszawa, która pokonała w Toruniu Elanę 1:0. Zwycięskiego gola dla zespołu Tomasza Sokołowskiego strzelił Mateusz Misiak. Ekipa z Torunia miała okazję do wyrównania, ale znakomicie spisał się bramkarz Legii – Jakub Ojrzyński broniąc rzut karny. W tabeli Legia jest szósta, a Escola jedenasta. W ostatniej kolejce legioniści zagrają w czwartek z mistrzem Polski – Koroną Kielce, a Escola podejmie Ruch Chorzów.

 W Centralnej Lidze Juniorów U-17 prowadząca w tabeli Legia Warszawa zremisowała w Białymstoku z Jagiellonią 0:0. Niespodziewanej porażki przy Konwiktorskiej doznała Polonia Warszawa. Czarne Koszule uległy SMS-owi Łódź aż 1:4. Honorowego gola dla gospodarzy w końcówce strzelił Łukasz Sobolewski. Potknięcie Czarnych Koszul wykorzystała Escola. Zespół z Tarchomina wygrał  na wyjeździe z ŁKS-em Łódź 5:3 i wyprzedził w tabeli Polonię. Cztery bramki dla Escoli strzelił w Łodzi Aleksander Stawiarz, a piątą dołożył Kacper Karasek. Walczący o utrzymanie Ursus przegrał w Olsztynie z Naki 0:2 i znalazł się w strefie spadkowej. Nawet zwycięstwo Traktorków w ostatniej kolejce z Polonią Warszawa nie wystarczy do pozostania na szczeblu centralnym, jeżeli ŁKS (który nie zdobył jeszcze żadnego punktu) nie wygra derbowego starcia z SMS-em. W tabeli Legia o trzy punkty wyprzedza Escolę i o cztery Polonię. Legionistom do wygrania grupy wystarczy remis w ostatniej kolejce z Naki Olsztyn.

 W Centralnej Lidze Juniorów U-15 Legia Warszawa wygrała przy Konwiktorskiej z Polonią 2:1 i utrzymała pierwsze miejsce w tabeli. Prowadzenie dla zespołu trenera Rafała Gębarskiego uzyskał Igor Strzałek, lecz Czarne Koszule jeszcze przed przerwą odpowiedziały trafieniem Łukasza Makarskiego. Zwycięstwo legionistom, po zagraniu Sebastiana Kierasia, zapewnił Patryk Winiarski. Wicelider – SMS Łódź po zaciętym meczu wygrał w stolicy z Escolą 1:0 i ma tyle samo punktów co prowadząca Legia, ale nasza drużyna ma lepszy bilans bezpośrednich spotkań. W Warszawie łodzianie wygrali wprawdzie 1:0, ale w rewanżowym spotkaniu legioniści zwyciężyli w Łodzi 2:1. Aby zająć pierwsze miejsce w grupie Legia musi wygrać w ostatniej kolejce z zamykającym tabelę GKS-em Bełchatów. Na szczeblu centralnym nie utrzymała się niestety Delta Warszawa. Beniaminek znad Jeziorka Czerniakowskiego przegrał na wyjeździe z Talentem Białystok 3:5 i w następnym sezonie zagra w mazowieckiej Ekstralidze.

 

(mf)