27 lutego 2017

Ruszają ligi

 W piątek 3 marca br. wznawiają rozgrywki piłkarze I i II ligi. W ostatni weekend lutego, grające w nich mazowieckie drużyny, rozgrywały ostatnie sparingi. Spotkania te miały odbyć się już na trawiastych boiskach, jednak pogoda pokrzyżowała szyki piłkarzom i rozegrano je jeszcze na sztucznych nawierzchniach. …

 W piątek 3 marca br. wznawiają rozgrywki piłkarze I i II ligi.
W ostatni weekend lutego, grające w nich mazowieckie drużyny, rozgrywały ostatnie sparingi. Spotkania te miały odbyć się już na trawiastych boiskach, jednak pogoda pokrzyżowała szyki piłkarzom i rozegrano je jeszcze na sztucznych nawierzchniach.
  Znicz Pruszków pokonał Radomiaka 3:0. Wszystkie bramki w tym meczu zdobył Adrian Paluchowski (dwie po znakomitych akcjach prawą stroną boiska Aleksandra Jagiełły, a jedną po dobrze rozegranym rzucie wolnym).
  Polonia Warszawa (o przygotowaniach której informujemy oddzielnie) przegrała z Ursusem 1:2. Gole w tym meczu strzelali: Daniel Gołębiewski dla Czarnych Koszul oraz Michał Ambrozik i Jakub Kabala dla Traktorków. Rzutu karnego nie wykorzystał Piotr Kosiorowski (jego strzał obronił Artur Haluch).
  Legionovia zremisowała ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 1:1. Bramkę dla drugoligowców strzelił Wojciech Kalinowski, a dla Świtu Konrad Perzyna.
  Pogoń Siedlce po trafieniach byłego reprezentanta – Marcina Burkhardta oraz Piotra Krawczyka (bezpośrednio z rzutu wolnego) wygrała ze Stalą Stalowa Wola 2:1.
  Warto przyjrzeć się kilku nowym zawodnikom, którzy pojawią się wiosną w drużynach z Mazowsza.
  W Zniczu Pruszków szansę na grę w podstawowej jedenastce ma obrońca – Damian Jakubik. To były zawodnik Mazura Karczew i Dolcanu Ząbki, który  ostatnio występował w Podbeskidziu Bielsko-Biała. Nieźle w sparingach radził sobie też dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi Karol Podliński z rezerw Znicza.
  Do Radomiaka dołączył były kapitan juniorów FC Barcelona – Simon Colina Domínguez. 22 letni Hiszpan grał też w Szkocji oraz w ekstraklasie cypryjskiej. Ważną postacią w zespole trenera Wernera Liczki, może być także, pochodzący z Radomia, były piłkarz ekstraklasowej jeszcze Polonii Warszawa – Paweł Tarnowski.
  W Pogoni Siedlce nowy szkoleniowiec – Marcin Broniszewski, liczy przede wszystkim na doskonale znanego na Mazowszu – Dariusza Zjawińskiego (byłego piłkarza Świtu Nowy Dwór Mazowiecki i Legii Warszawa).
  Dla Legionovii wzmocnieniem powinni być: Daniel Kraska i Mateusz Żebrowski. Obaj ci piłkarze, niemal 10 lat temu, grali już razem – w juniorach Korony Ostrołęka. Potem ich drogi rozeszły się. Żebrowski grał m.in w Legii (w Młodej Ekstraklasie) i w Jagiellonii, a Kraska w Zniczu Pruszków oraz ostatnio w Olimpii Grudziądz.
(mf)