22 kwietnia 2022

Szlagier w Płocku, starcie sąsiadów w Mińsku Mazowieckim

Przed czwartoligowcami intensywny czas. Zespoły rozegrają trzy spotkania ligowe w ciągu ośmiu dni i jest to okazja, aby w krótkim czasie podreperować zdobycz punktową. Grupa I to nadal cztery zespoły na czele z tą samą liczbą punktów. W świąteczny weekend wszyscy zgodnie wygrali swoje mecze, a w zbliżającej się kolejce…

Przed czwartoligowcami intensywny czas. Zespoły rozegrają trzy spotkania ligowe w ciągu ośmiu dni i jest to okazja, aby w krótkim czasie podreperować zdobycz punktową.

Grupa I to nadal cztery zespoły na czele z tą samą liczbą punktów. W świąteczny weekend wszyscy zgodnie wygrali swoje mecze, a w zbliżającej się kolejce ten peleton się zmniejszy. W Płocku rezerwy Wisły zmierzą się z KS CK Troszyn, a więc jedynym zespołem w stawce IV-ligowców w mazowieckiem, który wygrał wszystkie wiosenne mecze. Warto dodać, że troszynianie w środę dzielnie walczyli z Polonią Warszawa w ramach forBET Mazowieckiego Pucharu ulegając 1:4. Rezultat zawodów jest dosyć mylny, bo miejscowi mieli naprawdę multum sytuacji. Warszawianie dominowali pod względem fizycznym, taktycznym, ale ekipie prowadzonej przez Michała Złotkowskiego ambicji, zaangażowania odmówić nie można było. Ofensywnie usposobiony zespół czeka kolejne wyzwanie z w/w Wisłą II Płock. Jest to największe wydarzenie XXV kolejki forBET IV ligi. Płocczanie po trzech, kolejnych remisach w delegacji zdołali w końcu zgromadzić komplet oczek w derbowym starciu ze Świtem Staroźreby (2:0). Przełamanie na pewno podziała mobilizująco na zespół, który po rundzie jesiennej był samodzielnym liderem. Natomiast ekipa z powiatu ostrołęckiego nie gubiła punktów po drodze i w Płocku nie zamierza poprzestać na serii pięciu wiosennych zwycięstw. Zapowiada się zatem arcyciekawe starcie, a na jesieni pojedynek ten zakończył się wysoką porażką troszynian 1:7. Teraz taki wynik wydaje się niemożliwy.

Pokaz demonstracji siły zaprezentowali piłkarze z Mławy, którzy po raz pierwszy mieli możliwość zaprezentowania się przed własną publicznością w 2022 roku. Rozgromili oni Makowiankę Maków Mazowiecki aż 12:0. Tak okazało zwycięstwo nie przechodzi bez echa, a kolejnym rywalem jest beniaminek, Sokół Serock. Mydlarze na własnym obiekcie zatrzymali Wisłę II Płock (0:0) i nieznacznie ulegli Troszynowi (1:2). Dwóch współliderów miało problem w Serocku, więc dlaczego i Mławianka ma niemieć łatwej przeprawy?

Jedyna strata punktów ząbkowian w 2022 roku to remis z rezerwami Wisły Płock. Podopieczni Macieja Tataja wygrali cztery z pięciu spotkań. Choć należy wspomnieć, że ostatnie starcie w Płocku ze Stoczniowcem wcale nie było łatwe. Ząbkowianie przegrywali do przerwy 0:2, ale po zmianie stron potrafili odwrócić losy zawodów i ostatecznie ograli beniaminka 5:2. Tym razem ekipa ze Słowackiego na Dozbud Arenie zmierzy się z innym przedstawicielem powiatu płockiego- Świtem Staroźreby, który jeszcze czeka na pierwsze, wiosenne zwycięstwo, a ostatnio nie sprostał w/w Wiśle II Płock.

sob., godz. 11:00Drukarz Warszawa – Unia WarszawaWarszawa, Aleja Zieleniecka 2
sob., godz. 11:00Sokół Serock – Mławianka MławaSerock, ul. Pułtuska 47
sob., godz. 13:00Marcovia Marki – Huragan WołominMarki, ul. Wspólna 12
sob., godz. 14:00Żbik Nasielsk – Narew OstrołękaNasielsk, ul. Dębowa 2
sob., godz. 15:00Makowianka Maków Mazowiecki –Wkra ŻurominMaków Mazowiecki, ul. Sportowa 11
sob., godz. 17:00MKS Przasnysz – Escola VarsoviaPrzasnysz, ul. Makowska 23
sob., godz. 17:00Ząbkovia Ząbki – Świt StaroźrebyZąbki, ul. Juliusza Słowackiego 21
sob., godz. 17:30Hutnik Warszawa – Stoczniowiec PłockWarszawa, ul. Marymoncka 42
ndz., godz. 11:00Wisła II Płock – KS CK TroszynPłock, ul. Sportowa 3

Mszczonowianka Mszczonów i Orzeł Baniocha nadal dzielnie walczą w grupie II nie notując porażki. Oba zespoły w pojedynku między sobą podzieliły się punktami, a tak ogrywają resztę stawki (5 spotkań- 4 zwycięstwa, 1 remis). Mszczonowianie w ostatniej serii gier ograli ekipę Tygrysa Huta Mińska (3:2) strzelając trzy bramki w pierwszej odsłonie. Tym razem ekipę z Brzoskwiniowej czekają derby powiatu żyrardowskiego z Żyrardowianką, która po świetnym początku rundy m.in. remis z MKS Piaseczno (3:3), doznała dwóch porażek ostatnio. Najpierw przegrała z  Podlasiem Sokołów Podlaski (0:1) i uległa w Przysusze Oskarowi (2:5). Jesienne derby zakończyły się demolką Mszczonowianki aż 7:0. Starcie lokalnych ekip zawsze rządzi się swoimi prawami, faworytem zawodów są przyjezdni. Jednak każda seria się kiedyś kończy, a jak się przełamać, to z lokalnym rywalem. Dlatego w Żyrardowie powinno być bardzo ciekawe i zacięte spotkanie.

Powiat piaseczyński to dostarczyciel solidnych czwartoligowców. Naszą uwagę z urzędu przykuwa MKS Piaseczno, który jest liderem, ale coraz większy podziw sprawia ekipa Orła Baniocha. Beniaminek może pochwalić się identyczną serią jak Mszczonowianka, a ostatnią ofiarą banioszan była ekipa Płomienia Dębe Wielkie, która gładko przegrała 0:3. Tym razem na ekipę spod Warszawy czeka inny przedstawiciel powiatu mińskiego- Mazovia Mińsk Mazowiecki. Jest to dużo bardziej wymagający rywal i dodatkowo sąsiad z tabeli. Podopieczni Marcina Sasala przegrali dwa mecze na wiosnę, na własnym obiekcie z Victorią Sulejówek (1:3), Wilgą Garwolin (2:5) i nie mogą sobie pozwolić na kolejny, przegrany mecz przed własną publicznością. O ile w delegacji mińszczanie wygrali sześć spotkań z rzędu, o tyle muszą poprawić grę przed własną widownią. Pojedynek z rewelacją rundy jest dobrym ku temu przyczynkiem.

Lider z Piaseczna jedzie do Radomia na mecz z outsiderem ligi, Zamłyniem. Tutaj nie ma co się czarować- każdy wynik inny niż zwycięstwo podopiecznych Arkadiusza Modrzejewskiego i Mateusza Naklickiego będzie uznany za sensację. Radomianie męczą się, a na wiosnę zgromadzili jedynie trzy punkty, ogrywając Milan Milanówek 2:1. Piasecznianie w poprzedniej serii gier mimo gry w osłabieniu przez większą część spotkania ograli 1:0 rezerwy Pogoni Siedlce na własnym obiekcie, a w delegacji zgromadzili 5 punktów w trzech spotkaniach.  Wydaje się, że przewaga 7 punktów nad drugą Victorią Sulejówek nie powinna ulec zmniejszeniu po sobotnim starciu.

sob., godz. 11:00Żyrardowianka Żyrardów – Mszczonowianka MszczonówŻyrardów, ul. Piastowska 4
sob., godz. 11:00Energia Kozienice – KS RaszynKozienice, ul. Sportowa 3
sob., godz. 11:00Zamłynie Radom – MKS PiasecznoRadom, ul. Gabriela Narutowicza 9
sob., godz. 16:00Mazur Karczew – Oskar PrzysuchaKarczew, ul. Ludwika i Jana Trzaskowskich 1
sob, godz. 16:00Tygrys Huta Mińska – Milan MilanówekHuta Mińska, ul. Szkolna 1
sob. godz. 17:00Mazovia Mińsk Mazowiecki – Orzeł BaniochaMińsk Mazowiecki, ul. Sportowa 1
sob., godz. 17:00Victoria Sulejówek – Naprzód SkórzecSulejówek, ul. Krasińskiego 6
ndz., godz. 11:00Pogoń II Siedlce – Wilga GarwolinSiedlce, ul. Jana Pawła II 6
ndz., godz. 16:00Płomień Dębe Wielkie – Podlasie Sokołów PodlaskiRuda, ul. Szkolna 5