16 sierpnia 2020

Trzecioligowe derby

  W najciekawszych meczach drugiej kolejki III ligi rywalizowały ze sobą drużyny z Mazowsza: Broń Radom podejmowała Błoniankę, Ursus Warszawa grał w stolicy z Pogonią Grodzisk, a Legionovia na swoim boisku mierzyła się ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki.  

 Broń Radom wygrała u siebie z Błonianką 2:0. Początek meczu należał do gości, ale piłkarze z Błonia nie potrafili tego udokumentować. W 30. minucie po szybkiej kontrze radomian, w polu karnym przewrócony został Michał Kielak. Jedenastkę wykorzystał Przemysław Śliwiński i gospodarze wyszli na prowadzenie. Drugiego gola Broń zdobyła jeszcze przed przerwą. Akcję rozpoczął debiutujący w zespole Brazylijczyk Matheus Dias, asystował Dominik Leśniewski, a wykończył bardzo dobrze grający Michał Kielak, pozyskany przed sezonem z KS-u Łomianki.

  Ursus Warszawa przegrał na swoim boisku z Pogonią Grodzisk Mazowiecki 1:2. Piłkarzom z Grodziska udało się zrewanżować Traktorkom za przegrany przed miesiącem półfinał mazowieckiego Pucharu Polski. Prowadzenie dla Pogoni uzyskał Damian Jaroń. Po zmianie stron z rzutu karnego do wyrównania doprowadził Patryk Kamiński, ale ostatnie słowo w tym meczu należało do gości. Patryk Szymański zaskakującym strzałem z dystansu pokonał Oliwiera Wienczatka i trzy punkty trafiły do podopiecznych trenera Krzysztofa Chrobaka.

  Legionovia przegrała u siebie ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki 0:3. Nowodworzanie przystąpili do gry już bez Krystiana Pomorskiego i Rafała Maciejewskiego, którzy po pierwszej kolejce opuścili Świt i przenieśli się do drugoligowych klubów – Pomorski do Znicza Pruszków, a Maciejewski do Stali Rzeszów. Mimo straty dwóch podstawowych piłkarzy goście bez problemu poradzili sobie z będącą w przebudowie po spadku z II ligi Legionovią. Gole w tym meczu zdobyli Michał Drewnowski, Radosław Kamiński oraz Mateusz Długołęcki.

  W pozostałych meczach: Polonia Warszawa po bramkach Tomasza Wełny i Patryka Paczuka pokonała przy Konwiktorskiej Concordię Elbląg 2:0, a rezerwy Legii Warszawa w Grodzisku Mazowieckim zremisowały z Jagiellonią II Białystok 1:1. Dla Legii trafił Szymon Włodarczyk, a dla Jagiellonii Szymon Pankiewicz.

 

(mf)