1 lipca 2021

Tylko Polonia…

 Tylko Polonii Warszawa udało się wywalczyć awans do Centralnej Ligi Juniorów U-18. W młodszych kategoriach wiekowych U-17 oraz U-15, lepsze od Drukarza Warszawa oraz UKS Varsovii okazały się Widzew Łódź oraz Jagiellonia Białystok i to one zagrają na szczeblu centralnym.  

  Do Centralnej Ligi Juniorów U-18 awansowała Polonia Warszawa. W pierwszej serii spotkań, po wygraniu mazowieckiej Ekstraligi, Czarne Koszule w rundzie wiosennej rywalizowały w Lidze Makroregionalnej. Tutaj także podopieczni trenerów Mateusza Dudka oraz Piotra Stańczuka okazali się najlepsi, wyprzedzając na finiszu Widzew Łódź, Ursus Warszawa oraz GKS Bełchatów. Na kolejnych miejscach sezon zakończyły drużyny z okręgów warmińsko-mazurskiego oraz podlaskiego: Jeziorak Iława, ŁKS Łomża, Naki Olsztyn i Olimpia Zambrów. W tej kategorii wiekowej, juniorzy Polonii Warszawa, ostatni raz na szczeblu centralnym grali w sezonie 2017/2018.

  W meczach barażowych o awans do Centralnej Ligi Juniorów U-17, Drukarz Warszawa mierzył się z Widzewem Łódź. W pierwszym spotkaniu rozegranym na boisku stołecznego AWF-u (na stadionie Drukarza odbywał się wtedy memoriał Ireny Szydłowskiej w łucznictwie), widzewiacy wygrali 2:0 po golach Patryka Kowasza i Bartłomieja Ciołaka. W meczu rewanżowym także pierwsi do siatki trafili łodzianie, po strzale bardzo aktywnego Patryka Kowasza. Do remisu doprowadził najlepiej grający w zespole gości Emil Kania, jednak mimo jeszcze kilku dogodnych sytuacji pod bramką rywali, na więcej podopiecznych trenera Piotra Szczechowicza nie było już stać i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

 O awans do Centralnej Ligi Juniorów U-15, tym razem rywalizowały najlepsze drużyny grające w kategorii C2 (dotychczas w barażach grały zespoły z kategorii C1). W związku z tym, że pierwsze miejsce w mazowieckiej Ekstralidze zajęła Legia Warszawa (mająca już drużynę w CLJ U-15), do decydujących o awansie spotkań z Jagiellonią Białystok przystąpiła zajmująca drugie miejsce w tabeli UKS Varsovia. Pierwszy mecz rozegrany w stolicy zakończył się remisem 2:2. Warszawiacy dwukrotnie prowadzili po celnych strzałach Jacka Strzegockiego oraz Aleksandra Gawareckiego, ale rywale dwukrotnie odpowiadali golami Jakuba Moćkuna. W spotkaniu rewanżowym Varsovia prowadziła po trafieniu Borysa Warabidy, lecz Jagiellonia ponownie skutecznie odpowiedziała i wygrała 2:1.

 

(mf