28 października 2021

Udany weekend trampkarek Mazowieckiego ZPN

Miniony weekend trampkarki Mazowieckiego ZPN spędziły w Łodzi, gdzie wzięły udział w drugim turnieju eliminacyjnym do przyszłorocznej Olimpiady Młodzieży.

Nasza drużyna po raz kolejny pokazała się z bardzo dobrej strony, w sobotę pokonując kadry województwa łódzkiego (3:1) i lubelskiego (5:0), a w niedzielę remisując z przedstawicielkami województwa świętokrzyskiego (1:1). Warto podkreślić, że na listę strzelczyń wpisało się aż siedem różnych zawodniczek!

Kadra U15, której opiekunem jest Maciej Anglart, ma obecnie na koncie 14 punktów (4 zwycięstwa i 2 remisy) i jest na pierwszym miejscu w tabeli. Kolejne dwa turnieje z udziałem tych samych zespołów zostaną rozegrane wiosną – gospodarzami tym razem będą Mazowiecki ZPN i Świętokrzyski ZPN.

W dotychczasowych meczach drużynę z Mazowsza reprezentowały: Aleksandra Bułtralik, Alicja Chrzanowska, Aleksandra Jadczak, Gabriela Jankiewicz, Amelia Kalita-Gręda, Maja Kałun, Martyna Kośmińska, Maja Kowalewicz, Zofia Kwiatkowska, Lena Marczak, Karolina Michalak, Hanna Oziębły, Patrycja Parysek, Danuta Rek, Weronika Stegienko, Kalina Strześniewska, Klaudia Zieja, Klaudia Zielińska

Wyniki turnieju rozegranego w dniach 23-24 października w Łodzi:

Łódzki ZPN – Mazowiecki ZPN 1:3 (bramki dla naszej drużyny: Maja Kałun, Martyna Kośmińska, Maja Kowalewicz)

Świętokrzyski ZPN – Lubelski ZPN 3:2

Mazowiecki ZPN – Lubelski ZPN 5:0 (bramki: Maja Kałun, Lena Marczak, Alicja Chrzanowska, Maja Zielińska, Karolina Michalak)

Łódzki ZPN – Świętokrzyski ZPN 0:0

Świętokrzyski ZPN – Mazowiecki ZPN 1:1 (bramka dla naszej drużyny: Maja Kałun)

Lubelski ZPN – Łódzki ZPN 1:0

W turnieju im. Ireny Półtorak uczestniczą reprezentacje wojewódzkich ZPN. W pierwszej części rozgrywek szesnaście drużyn rywalizuje w czterozespołowych grupach utworzonych na podstawie podziału terytorialnego. Przeciwniczkami kadry Mazowieckiego ZPN są trampkarki z województw świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego

Rozgrywki prowadzone są systemem turniejowym. Każdy wojewódzki ZPN jest organizatorem jednego turnieju, podczas którego rozgrywanych jest sześć meczów (system każdy z każdym). Gospodarzami dotychczasowych w naszej grupie były już Lubelski ZPN i Łódzki ZPN. Z każdej grupy do finałowego turnieju, który będzie rozgrywanych w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, awansują po dwa najlepsze zespoły.

W trwającym sześć dni turnieju finałowym zespoły rywalizować będą w dwóch czterozespołowych grupach (system każdy z każdym). Zwycięzcy grup ostatniego dnia zagrają o pierwsze miejsce, z kolei drużyny, które zajmą drugie miejsca, rywalizować będą o trzecią pozycję. W sezonie 2020-21 najlepsze okazały się trampkarki Śląskiego ZPN.