8 kwietnia 2019

Victoria jednak w I lidze

  Po wygraniu II ligi futsalu na Mazowszu, Victoria Sulejówek zakwalifikowała się do kolejnej fazy rozgrywek decydującej już o bezpośrednim awansie na szczebel centralny. Rywalami naszej drużyny w barażach byli: zwycięzca ligi zorganizowanej przez Podlaski ZPN - Narew Choroszcz oraz najlepsza w Łodzi - Społeczna Akademia Nauk, czyli SAN AZS Łódź. Po turnieju finałowym okazało się, że mimo zdobytych punktów piłkarze z Sulejówka przegrali baraż gorszym bilansem bramkowym, jednak problemy organizacyjne podlaskiej Narwi Choroszcza spowodowały wycofanie się tej drużyny z rozgrywek i decyzją Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN jej miejsce zajmie zespół Victorii.

   Grano systemem każdy z każdym, ale tylko raz, bez meczów rewanżowych. Pierwsze spotkanie barażowe rozegrano na Podlasiu. Przy wypełnionych do ostatniego miejsca trybunach hali w Białymstoku, Narew Choroszcz wygrała 10:5 z SAN AZS Łódź. W drugim spotkaniu Victoria Sulejówek po wyrównanej i bardzo zaciętej walce pokonała u siebie Narew Choroszcz 4:3 i w decydującym o awansie meczu nasza drużyna grała z Akademikami w Łodzi. Niestety Victoria tym razem musiała uznać wyższość rywali. SAN AZS wygrał z drużyną z Sulejówka 4:2 i po meczach barażowych wszystkie zespoły miały po trzy punkty. Z najlepszym bilansem bramkowym rozgrywki zakończyła Narew Choroszcz i to drużyna spod Białegostoku awansowała do I ligi.

   Na Mazowszu halowa piłka nożna zyskuje coraz większą renomę. Pierwszoligowcy z AZS UW Warszawa w ostatnich pięciu kolejkach zdobyli aż 11 punktów i zakończyli rozgrywki na siódmym miejscu.

  W II lidze KS Zdrowie Garwolin i Stowarzyszenie WIN WIN Warszawa prezentowały bardzo dobrą formę i do ostatniej chwili walczyły z Victorią Sulejówek o zwycięstwo.    

  Świetnie spisały się także nasze młode zawodniczki. W tegorocznych futsalowych mistrzostwach Polski dziewcząt w kategorii U-16 (rozegranych w Białymstoku), w ścisłym finale spotkały się dwie nasze drużyny MUKS Praga Warszawa i UKS Ząbkovia.

 (mf)