13 czerwca 2018

Victoria Sulejówka

  W Sulejówku rozegrano finał Pucharu Polski na szczeblu wojewódzkim, w którym gopodarze, drużyna Victorii, podejmowali rezerwy stołecznej Legii.

   Zespół z Warszawy stanął przed trudnym zadaniem, gdyż podopieczni trenera Krzysztofa Dębka to drużyna składająca się w większości z juniorów, którzy nie ukończyli jeszcze 18-go roku życia! Młodzież z Łazienkowskiej dzielnie stawiała czoła „weteranom” z Sulejówka przez ponad pół godziny, ale w 38’ kolejna akcja Nigeryjczyka Samuelsona Odunki przyniosła piłkarzom trenera Łukasza Chmielewskiego upragnione prowadzenie. Chwilę później niefrasobliwy wślizg Mateusza Szweda, zakończony czerwoną kartką, jeszcze bardziej pogorszył sytuację gości. Tuż przed przerwą Julian Świątek podwyższył na 2:0.

   Po zmianie stron wynik długo nie ulegał zmianie, aż do zmiany w zespole Victorii; niespełna 20-letni Stanisław Ławcewicz, tuż po zameldowaniu się na murawie, w odstępie kilku minut zaliczył dwa trafienia i po tym „wejściu smoka” stało się jasne, że pokaźny puchar i spora premia finansowa zostaną w Sulejówku.

   Nagrody wręczyli licznie przybyli na finał przedstawiciele Zarządu Mazowieckiego ZPN, z prezesem Zdzisławem Łazarczykiem na czele. Dopisała także pogoda i publiczność, co przy wzorowej organizacji tej imprezy sprawiło, że tegoroczny finał pozostanie w pamięci sympatyków futbolu w tym mieście.

   Zabrakło jedynie przedstawicieli władz Sulejówka, które już rozpoczęły kampanię wyborczą; dla ich wiadomości przekazujemy, ze Victoria po zwycięstwie 4:0 będzie reprezentować Mazowsze w dalszej fazie rozgrywek o Puchar Polski…

(js)