25 czerwca 2021

W CLJ tylko Legia!

  Zakończyły się rozgrywki w Centralnych Ligach Juniorów. Niestety runda wiosenna nie była udana dla drużyn z Mazowsza. Na pochwałę zasłużyli tylko najmłodsi zawodnicy Legii Warszawa, którzy w kategorii U-15 zajęli pierwsze miejsce w grupie i walczą teraz o Mistrzostwo Polski.

 W CLJ U-18 Mistrzem Polski została Pogoń Szczecin. Drużyna z której wywodzi się między innymi Kacper Kozłowski – reprezentant Polski i najmłodszy uczestnik trwających właśnie Mistrzostw Europy, wyprzedziła w tabeli (zaledwie o punkt) Wisłę Kraków. Na szóstym miejscu rozgrywki zakończyła Legia Warszawa. Ze szczeblem centralnym pożegnała się niestety Escola Varsovia. Zespół z Tarchomina w ostatniej kolejce podejmował na swoim boisku walczącą o mistrzostwo Polski Wisłę Kraków. Zawodnicy Białej Gwiazdy okazali się minimalnie lepsi zwyciężając 1:0. W meczu rozegranym już po zakończeniu tego spotkania, walczące także o utrzymanie Cracovia i Arka Gdynia nie zrobiły sobie krzywdy remisując 0:0, co obu ekipą zapewniało utrzymanie.

  W CLJ U-17 najlepsza w naszej grupie okazała się drużyna UKS SMS Łódź. Tutaj też rywalizacja o prymat toczyła się do ostatniej kolejki. Prowadząca na finiszu Jagiellonia Białystok przegrała w ostatniej serii spotkań w Olsztynie ze Stomilem 2:5 i spadła na czwarte miejsce. Olsztynianie tym zwycięstwem nie zapewnili sobie jednak wygrania grupy, ponieważ UKS SMS Łódź pokonał na wyjeździe Znicza Pruszków 6:1 i zakwalifikował się do walki o mistrzostwo Polski. Łodzianie w pierwszym półfinałowym meczu wygrali w Częstochowie z Rakowem 1:0. Na trzecim miejscu sezon zakończyła Legia Warszawa, piąta była Polonia Warszawa, a szósta będąca beniaminkiem w tym gronie Ząbkovia Ząbki. Ze szczebla centralnego spadły Ursus Warszawa oraz Znicz Pruszków.

  W CLJ U-15 rozgrywki zdominowali młodzi piłkarze Legii Warszawa. Podopieczni trenera Dariusza Rolaka, w czternastu rozegranych meczach – 13 razy zwyciężali i tylko raz zremisowali. Stosunek bramek także mieli imponujący, strzelili 72 gole, stracili tylko 6. Na trzecim miejscu sezon zakończyła Escola Varsovia, na piątym Polonia Warszawa, a na szóstym beniaminek Kosa Konstancin. Ze szczebla centralnego spadł Znicz Pruszków oraz UKS SMS Łódź. Legioniści w walce o mistrzostwo Polski, w półfinale rywalizują z Zagłębiem Lubin. W pierwszym meczu rozegranym na wyjeździe, stołeczni piłkarze zremisowali 1:1. Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Mateusz Skoczylas, do remisu doprowadził Przemysław Mizera, po asyście Jakuba Żewłakowa. Rewanż w niedzielę o godzinie 11 w Książenicach.

 

(mf)