8 czerwca 2021

Walny Zjazd także w Małopolsce

  Ważnym wydarzeniem na piłkarskiej mapie kraju będzie, obok mazowieckiego Walnego Zgromadzenia Delegatów w Warszawie, podobny zjazd małopolskiej rodziny futbolowej w Krakowie (sobota 12 bm.).

   Te dwa najstarsze w kraju regionalne związki piłkarskie od lat łączą przyjazne więzi; nie bez znaczenia są tu dwie wielce zasłużone postaci długoletnich prezesów. O mazowieckim piszemy w oddzielnym miejscu, kilka słów trzeba poświęcić kapitanowi drużyny z Małopolski.

    Ryszard Niemiec to były świetny koszykarz (Cracovia, Sparta Kraków, Resovia [wicemistrz Polski]), nestor rodzimego dziennikarstwa (naczelny redaktor topowych tytułów gazet, nie tylko sportowych!), wreszcie od dawna, a nawet bardzo dawna, działacz sportowy, od ćwierć wieku ze specjalizacją futbolową. Rzec by się chciało mąż stanu w wielu dziedzinach, obdarzony nieco archaicznym, przez to pięknym językiem, o ogromnym zasobie słów w swych niezwykle barwnych, czasem ciętych felietonach i wystąpieniach. Prezes Niemiec kończy w sobotę swoje „never-ending story”; od 28 lat kierował najpierw Krakowskim, a potem Małopolskim ZPN, ale jak się wyraził sam zainteresowany: „…ponieważ lata lecą i zdrowie już nie to, trzeba wiedzieć, kiedy zejść z parkietu…” Ryszardzie, schodź powoli i niech Cię zdrowie nie opuszcza, jesteś Wielki!

    Łubu-dubu Prezesie, to pisałem ja, Twój uczeń z dziennikarskiego klubu! 

                                                                                                                                               Jacek Sowa