23 listopada 2018

Warszawski finał PP dla Błonianki!

 W niedzielę 25 listopada br. na Stadionie Miejskim w Grodzisku Mazowieckim rozegrany został finał Pucharu Polski na szczeblu drużyn warszawskich.

  Gospodarze finału, GKS Pogoń Grodzisk Mazowiecki, podejmowali swego bezpośredniego rywala w IV-to ligowej tabeli – Błoniankę, którą w ligowych rozgrywkach wyprzedza aż o 10 punktów. W pucharowej konfrontacji jednak lepsi okazali się piłkarze z Błonia, wygrywając 2:0!

  Oba zespoły dołączyły do pucharowych rozgrywek we wrześniu. Błonianka na drodze do finału pokonała Okęcie Warszawa 2:1, Laurę Chylice 4:1, Józefovię Jozefów 2:1 i Huragan Wołomin 6:1. Pogoń wygrała 6:1 z Sokołem Serock, 4:0 z Ursusem II Warszawa, 3:1Ząbkovią Ząbki i 3:1 z MKS Piaseczno.

   Zwycięzca tego finału otrzymał okazały puchar i czek, ufundowany przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej oraz dołączy do grona drużyn, uprawnionych do gry w dalszej fazie Pucharu Polski wiosna przyszłego roku. Weźmie w niej udział dwanaście mazowieckich zespołów : pięciu zwycięzców PP szczebla okręgowego oraz siedem zespołów trzecioligowych z Mazowsza. Losowanie par kolejnej edycji odbędzie się w styczniu 2019 r.

(js)