28 grudnia 2018

Warsztaty dla trenerów z Mazowsza

  W barwach warszawskiej Legii występują obecnie zawodnicy, którzy przyszli aż z 52 klubów mazowieckich (pierwszy zespół, rezerwy, Akademia). Jest wśród nich wielu chłopców, którzy na swój pierwszy trening w życiu przyszli do Legii, ale większość trafiła z innych ośrodków Mazowsza.  

  Chcąc zwrócić uwagę na wykonywaną w terenie pracę, dać zawodnikom możliwość dalszego rozwoju, a także lepiej poznać ich przedstawicieli, powstał pomysł zorganizowania warsztatów dla trenerów z Mazowsza (http://akademia.legia.com/news,47227-23_stycznia___warsztaty_na_legii_dla_trenerow_z_mazowsza.html), które odbędzie się na Legii 23 stycznia 2019 r. w godz. 16:00-20:30. Wstęp darmowy, chociaż liczba miejsc jest ograniczona (decyduje kolejność zgłoszeń). Zgłoszenia należy przesyłać na adres: akademia@legia.pl

  Od roku trenerzy z Mazowsza, którzy prowadzili chłopca tuż przed przejściem do Legii, otrzymują od klubu sezonowy karnet na domowe mecze Legii, będąc gościem na stadionie przy Łazienkowskiej przez rok od przejścia zawodnika do Legii. Dodatkowo, co tydzień w każdej relacji z meczów Akademii w kat. U14-U18 na klubowym profilu na Facebooku i na stronie internetowej wymieniane są nazwy klubów, z których ci chłopcy do nich trafili; to jakiś sposób, aby docenić te mniejsze kluby.

Teraz wszyscy chętni przedstawiciele mazowieckich klubów będą mogli skorzystać także merytorycznie. Trenerów czy koordynatorów, których interesuje rozwój, wymiana wiedzy i wspólna dyskusja na pewno zaciekawi spotkanie, na którym będzie okazja, aby podyskutować z Dyrektorem Akademii, Jackiem Zielińskim, czy też  specjalistami z konkretnych kategorii wiekowych, od treningu motorycznego, indywidualnego i bramkarskiego.

Zajęcia na Legii mają służyć rozszerzeniu trenerskiej wiedzy, jednak warsztaty nie stanowią godzin do przedłużenia licencji trenerskich.

 (js)