5 kwietnia 2016

Wiosna na stadionach

 Rzadko się zdarza, aby mecze w A klasie budziły takie zainteresowanie wśród kibiców, jak to miało miejsce w III grupie podczas spotkania LKS Wrzos Międzyborów z LKS Tur Jaktorów.  W sobotę 2 kwietnia na trybunach stadionu w Jaktorowie zasiadło 300 osób, aby obserwować zmagania w gminnych…

 Rzadko się zdarza, aby mecze w A klasie budziły takie zainteresowanie wśród kibiców, jak to miało miejsce w III grupie podczas spotkania LKS Wrzos Międzyborów z LKS Tur Jaktorów.

 W sobotę 2 kwietnia na trybunach stadionu w Jaktorowie zasiadło 300 osób, aby obserwować zmagania w gminnych derbach. Fantastyczna pogoda sprawiła, że na meczu pojawili się nie tylko sympatycy futbolu, ale również wielu mieszkańców rywalizujących miejscowości, w tym rodziny z dziećmi.

  Mecz, który od dawna elektryzował kibiców, był dla obu drużyn bardzo prestiżowy. Atmosfera przedmeczowa i tłumy na trybunach sprawiły, że piłkarze grali skoncentrowani, chcąc za wszelką cenę uzyskać jak najlepszy wynik. Przez większość meczu gra toczyła się w środku pola, nieliczne sytuacje podbramkowe wynikały z zagrań ze stałych fragmentów gry lub kontrataków. W pierwszej połowie przeważali piłkarze Wrzosu, którzy nie wykorzystali w 30 min. dogodnej sytuacji bramkowej. Po fantastycznym zagraniu w pole karne, piłka po strzale głową napastnika przelobowała bramkarza Tura i uderzyła w poprzeczkę, próba „dobitki” w pustą bramkę z trzech metrów zakończyła się również trafieniem w poprzeczkę. W drugiej części spotkania kontrolę na boisku przejęli zawodnicy Tura, którym jednak brakowało szczęścia i zimnej krwi przy wykończeniu wypracowanych sytuacji podbramkowych. W 87 minucie spotkania, błąd obrony i bramkarza Wrzosu, wykorzystał skrupulatnie grający trener Tura Tomasz Feliksiak, który ustalił wynik meczu.

 W sobotę Wrzos Międzyborów uległ Turowi Jaktorów 0:1, wszyscy jednak byli pod wrażeniem atmosfery piłkarskiego święta panującego na boisku. Całe spotkanie, emocjonujące jak na lokalne derby przystało, rozgrywane było zgodnie z zasadami fair play i przy kulturalnym dopingu kibiców. Oby jak najwięcej takich meczów na naszych lokalnych stadionach.

Więcej informacji, zdjęć i filmów na portalu www.grodzisksportnews.pl oraz na fanpage w facebook Grodzisk Sport News.

Mariusz Pilis