2 lutego 2015

Wspomnienie o Henryku Rumniaku

 Henryk Rumniak  (1955 – 2008) – wieloletni działacz i członek zarządu naszego Związku, sekretarz i dyrektor biura MZPN i mazowieckiego Kolegium Sędziów.  Człowiek-legenda, wybitna osobowość, znany ze swojej pracowitości i niesamowitej pamięci. Pracował i żył z pasją, którą była piłkarska Temida. Bez zaglądania do dokumentacji…

 Henryk Rumniak  (1955 – 2008) – wieloletni działacz i członek zarządu naszego Związku, sekretarz i dyrektor biura MZPN i mazowieckiego Kolegium Sędziów.

 Człowiek-legenda, wybitna osobowość, znany ze swojej pracowitości i niesamowitej pamięci. Pracował i żył z pasją, którą była piłkarska Temida. Bez zaglądania do dokumentacji orientował się doskonale we wszystkim: w obsadach,  nazwiskach sędziów i nazwach drużyn;

uważany był za chodzącą encyklopedię.  Gdy do biura Związku wprowadzano komputery, żartowano: – Po co? Przecież mamy Rumniaka.

 Starsi stażem sędziowie z nostalgią wspominają tradycję, jaką były giełdy obsadowe na Brackiej; sędziowie czekający w korytarzu dzielili się uwagami dotyczącymi pracy arbitrów, meczowych sytuacji, ciekawostek klubowych – To integrowało środowisko, dzięki spotkaniom u pana Henia, czuliśmy się jak wielka, sędziowska rodzina.

   Szczególnie utkwiła w pamięci jego wielka sprawiedliwość; zawsze nadawał wszystkiemu taką rangę, na jaką faktycznie zasługuje. Cenił potencjał sędziów, potrafił dostrzec to, co ważne, nikogo nie faworyzował, był opiekunem i  mentorem. I nawet walcząc  w szpitalu z ciężką chorobą, przykuty do łóżka robił to, co kocha – obsadzał mecze na swoich grafikach i przyjmował telefony od sędziów –  do ostatnich chwil swego życia.

 HENRYK RUMNIAK – urodzony w Białobrzegach, był piłkarzem Zorzy Stromiec, w czasie studiów w SGPiS (1975 – 1978) grał w tamtejszej drużynie uczelnianej.  Magister ekonomii. Sędzia piłkarski od 1981 roku, w swej karierze sędziowskiej miał  ponad 1200 meczów.Zasłużony Działacz Kultury Fizycznej, Honorowy Członek WOZPN.

(ep)