21 kwietnia 2015

„Z podwórka na stadion” na Mazowszu

 Znamy zwycięzców tegorocznej, XV. już edycji „ Z podwórka na stadion” na szczeblu województwa mazowieckiego.  Podczas turnieju w Miętnem nie zabrakło dramaturgii i niespodzianek. O ile w kategorii U-10 dziewczynek spodziewano się finału z udziałem MUKS Praga i UKS Ząbkovia, w którym warszawianki nieznacznie wygrały 1:0,…

 Znamy zwycięzców tegorocznej, XV. już edycji „ Z podwórka na stadion” na szczeblu województwa mazowieckiego.

 Podczas turnieju w Miętnem nie zabrakło dramaturgii i niespodzianek. O ile w kategorii U-10 dziewczynek spodziewano się finału z udziałem MUKS Praga i UKS Ząbkovia, w którym warszawianki nieznacznie wygrały 1:0, o tyle w rywalizacji U-12 prażanki nie zakwalifikowały się nawet do półfinału. Zobaczyliśmy w nim natomiast, obok Ząbkovii, zespół Sportowej „4” z Radomia, SP 5 z Płocka i coraz lepiej prezentujące się młode piłkarki z Gielniowa, które w finale musiały uznać wyższość ząbkowianek 1:3.

  W rywalizacji najmłodszych chłopców U-8 ogromna niespodzianka w postaci „ekplozji” Talentu z Warszawy, który ograł po kolei wszystkich rywali, a w finale rewelacyjny UKS Irzyk 3:2. To świetna wiadomość dla futbolowego Targówka, na którym piłkarskie życie, po kreczu trzecioligowego GKP, wydawało się zamierać.

  W kategorii U-10 bezkonkurencyjne były „Orły” z Zielonki, którzy rozbili rywali: w półfinale 6:1 z ZSP Lesznowola, a w finale 5:0 z SP 112.

  Zgodnie z przewidywaniami zakończył się turniej w kategorii U-12; triumfowała drużyna MUKS Unia Warszawa, która jednak nie bez trudu zwyciężyła w finale z siedlecką „Dziewiątką” 2:1.

  Zwycięzcy szykują się już do finałów centralnych „Tymbarku”, w których żaden z reprezentantów Mazowsza nie jest bez szans…