12 marca 2017

Ząbkovia Cup – święto dziewczęcej piłki

W dorocznym, ósmym już Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt, znanym jako Ząbkovia Cup, w tym roku wzięły udział aż 34 drużyny w pięciu kategoriach wiekowych.  Oprócz zespołów z Mazowsza do Ząbek zawitały gościnnie piłkarki z Białegostoku, Bydgoszczy, Inowrocławia i Opola Lubelskiego, podnosząc sportową rangę turnieju, który w ciągu…

W dorocznym, ósmym już Ogólnopolskim Turnieju Dziewcząt, znanym jako Ząbkovia Cup, w tym roku wzięły udział aż 34 drużyny w pięciu kategoriach wiekowych.

 Oprócz zespołów z Mazowsza do Ząbek zawitały gościnnie piłkarki z Białegostoku, Bydgoszczy, Inowrocławia i Opola Lubelskiego, podnosząc sportową rangę turnieju, który w ciągu dwóch dni rozgrywano tym razem zarówno w hali jak i na otwartym stadionie.

  W kategorii najmłodszych, (rocznik do 2009) zwyciężyła bez straty bramki drużyna UKS Ząbkovia  z bilansem bramkowym 19:0, przed

UKS Szóstka Inowrocław i zespołem Diamonds Academy.

  W roczniku 2006 i młodsze zwyciężyły dziewczęta KS Włókniarz Białystok, które w finale pokonał y UKS Ząbkovię 2:1. Trzecie miejsce przypadło UKS Tęcza Bydgoszcz przed UKS Szóstka Inowrocław. Królowa strzelczyń została Julia Kawęcka (SP Polonez Warriors), najlepsza obrończyni: Weronika Sałuda (UKS Ząbkovia).

Najlepsza bramkarka: Emilia Tatarewicz (UKS Tęcza Bydgoszcz)

a najlepsza zawodniczka: Dorota Uszyńska (KS Włókniarz Białystok).

  W roczniku 2004 i młodsze wygrana UKS Ząbkovii w finale z KS Włokniarz Białystok 2:0. Trzecie miejsce dla UKS Tęcza Bydgoszcz przed UKS Mazovia Grodzisk Mazowiecki

Królowa strzelczyń to Patrycja Kozarzewska a najlepsza obrończyni Zuzanna Kazimierczuk – obie UKS Ząbkovia. Najlepsza bramkarka: Wiktoria Marciniak (UKS Tęcza Bydgoszcz), a najlepszą zawodniczką wybrano Urszula Onoszko (KS Włókniarz Białystok).

  Rocznik 2007 i młodsze – wygrana UKS Ząbkovii przed  UKS Varsovia. Trzecie  dla Akademii Młodych Piłkarek Tygrysiątka przed  Diamonds Academy. Królowa strzelczyń: Gabriela Jankiewicz (UKS Varsovia), najlepsza obrończyni: Zuzanna Pietrasik, a najlepsza bramkarka: Nina Kalinowska – obie UKS Ząbkovia. Najlepsza zawodniczka w tej kategorii to Oliwia Związek (Akademia Młodych Piłkarek Tygrysiątka).

 W kategorii najstarszej (2003 i powyżej) zwycięstwo przypadło druzynie Wilga Garwolin przed dwoma zespołami Ząbkovii i Tygryskami Huta Mińska. Najwiecej bramek zdobyła Emilia Jarzyna (Wilga Garwolin), w defensywie najdzielniej spisywały się : na obronie – Magdalena Kuch a na bramce – Patrycja Bartosiewicz – obie z UKS Ząbkovia Ząbki. A najlepszą piłkarką wybrano Elizę Ragus (Wilga Garwolin).

  Przed dwa dni na ząbkowskich obiektach przy ulicy Batorego rozbrzmiewał gwar piłkarskich zmagań młodych piłkarek, pełen emocji, radości z wygranej i smutku porażki, ale zawsze wspaniałej zabawy, o którą corocznie dbają organizatorzy Ząbkovia Cup, dla których należą się wyrazy najwyższego uznania i podziękowania.

 (js)