28 września 2016

Ze szkoły do kobiecej ligi piłkarskiej…

 Jak już informowaliśmy, ruszył projekt „Live Your Goals” koordynowany przez PZPN, a firmowany przez FIFA.  Akcja „Ze szkoły do kobiecej ligi” dotyczy rozgrywek szkolnych dziewcząt, a jego celem jest zwiększenie liczby piłkarek w kategoriach wiekowych U-8 do U-10 w ciągu najbliższych czterech lat.  …

 Jak już informowaliśmy, ruszył projekt „Live Your Goals” koordynowany przez PZPN, a firmowany przez FIFA.

 Akcja „Ze szkoły do kobiecej ligi” dotyczy rozgrywek szkolnych dziewcząt, a jego celem jest zwiększenie liczby piłkarek w kategoriach wiekowych U-8 do U-10 w ciągu najbliższych czterech lat.

  W pierwszej, jesiennej fazie, pilotowanej przez wojewódzkie związki piłkarskie, wystąpi po pięć drużyn szkolnych, wytypowanych z całego województwa. Zespoły te zagrają ze sobą w systemie każdy z każdym w pięciu turniejach, gdzie każdy z nich będzie gospodarzem. Wiosną 2017 roku, każde województwo wybierze najlepszą drużynę, która weźmie udział w kolejnym szczeblu: 16 w półfinałowym i 8 w finale.

   28 września br. zainaugurowano rozgrywki na Mazowszu. Obok SP nr 1 w Ząbkach, biorą udział dziewczynki ze SP nr 9 z Radomia, SP 208 z Warszawy, stołecznej Szkoły im. Św. Franciszka oraz PSP nr 4 z Pułtuska. I to właśnie dziewczynki z tych szkół zrobiły furorę w turnieju otwarcia. Panny od „Franciszka” strzeliły rywalkom aż 15 bramek, tracąc tylko jedną, ale z absolutnymi debiutantkami z Pułtuska.

  Kolejny turniej odbył się 12 października br.na stadionie Varsovii; tym razem najlepsze okazały się dziewczynki z Ząbek, którym punkty urwał tylko rewelacyjny zespół SP nr 4 z Pułtuska, a który zajmuje po dwóch turniejach trzecie miejsce z dorobkiem 12 pkt. 17 pkt. uzbierały piłkarki SP nr 3 z Ząbek, a w tabeli prowadzi Szkoła im. Św. Franciszka z Warszawy z 21 pkt.

Kolejny turniej jeszcze w październiku br. w Pułtusku.

(js)