3 lipca 2015

Złoto, srebro i 2 x brąz reprezentacji Mazowsza !

 Cztery, jak dotąd, reprezentacje Mazowieckiego ZPN wywalczyły medale w ogólnopolskich finałach młodzieżowych pucharów PZPN.    W turnieju o Puchar im. Włodzimierza Smolarka  U-14 (rocznik 2001), rozgrywanym w Bielsku Białej od 30 czerwca, wybrańcy trenera Ariela Jakubowskiego pokonali w drodze do niedzielnego finału Małopolskę 2:1, ekipę Pomorskiego…

 Cztery, jak dotąd, reprezentacje Mazowieckiego ZPN wywalczyły medale w ogólnopolskich finałach młodzieżowych pucharów PZPN.

   W turnieju o Puchar im. Włodzimierza Smolarka  U-14 (rocznik 2001), rozgrywanym w Bielsku Białej od 30 czerwca, wybrańcy trenera Ariela Jakubowskiego pokonali w drodze do niedzielnego finału Małopolskę 2:1, ekipę Pomorskiego ZPN 2:0 oraz Śląska 2:1. W niedzielnym finale z reprezentacją Dolnego Śląska chłopcy z Mazowsza wygrali 2:0 (bramki: Patryk Konik i Jacek Lewandowski) i zdobyli złote medale !

  Ze zmiennym szczęściem grała kadra Mazowsza  w turnieju o Puchar im. Kazimierza Deyny, rozgrywanym w Nowym Sączu od 29 czerwca, w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w kategorii U-16 (rocznik 1999); wygrała z Podkarpaciem 2:0, aby ulec Wielkopolsce 0:1 i bezbramkowo zremisować z reprezentacją Lubuskiego ZPN. Wyniki te sprawiły, że w sobotę 4 lipca, drużyna pod wodzą  trenera Sebastiana Rybaka zagrała w małym finale z reprezentacją Śląska zwyciężając 4:0 (bramki: Sebastian Szymański, Adam Chrzanowski, Daniel Stępnowski i Mateusz Bondarenko) i wywalczyła brązowe medale! Puchar zdobyła Wielkopolska, dzięki wygranej w finale z Łódzkim ZPN 3:1.

  W turnieju im. Kazimierza Górskiego U-15 ( rocznik 2000), rozgrywanym od 2 lipca w Szczytnie, podopieczni trenera Zbigniewa Kowalskiego pokonali reprezentację Lubelskiego ZPN 3:0, Pomorskiego ZPN 2:0 oraz 2:1 Dolny Śląsk, ale w meczu o złoto polegli z reprezentacją Wielkopolski 0:4 i musza pocieszyć się srebrnymi medalami i indywidualnym wyróżnieniem Sebastiana Walukiewicza – najlepszego zawodnika turnieju.

  Mocnym akcentem rozpoczęły rozgrywki grupowe turnieju finałowego w Nowym Sączu w kategorii U-16 dziewczęta z Mazowsza. Kadrowiczki Marka Anglarta pewnie pokonały zespół Pomorskiego ZPN 4:0; dwie bramki zdobyła radomianka Dominika Gąsieniec, oraz Agata Kucharska i Katarzyna Wlodarczyk. Kolejnym przeciwnikiem naszych dziewcząt była reprezentacja Łódzkiego ZPN, która uległa Malopolsce 1:2 i porażka (1:2) mocno skomplikowała mazowszankom sytuację w tabeli. Chcąc mysleć o medalach trzeba było ostatni mecz grupowy (z Małopolską) po prostu wygrać, co też uczyniły (3:0) i na drodze do finału napotkały reprezentację Dolnego Śląska, z którą jednak nie potrafiły się uporać. Po stracie gola dziewczęta z Mazowsza ruszyły do ataku, nadziewając się na kontrę i ostatecznie przegrały 0:3. W tej sytuacji pozostała im walka o brązowe medale z reprezentacją Wielkopolski, naszpikowaną piłkarkami mistrza Polski Medyka Konin. Nasze piłkarki zagrały z wielką ambicją i wywalczyły remis 1:1, ale ostatecznie przegrały w rzutach karnych 4:5 i marzenia o medalu legły w gruzach.

 Przypomnijmy, że wcześniej nasza młodsza reprezentacja dziewcząt zdobyła brązowe medale na turnieju finałowym w Łodzi w kategorii U-13.