15 sierpnia 2017

Zmiany w rozgrywkach juniorskich

Spore zmiany zachodzą w piłkarskich rozgrywkach juniorskich.

Centralna Liga Juniorów U-19 zagra w tym sezonie po raz ostatni w dwóch grupach: wschodniej i zachodniej, ponieważ za rok zostaną połączone w jedną, liczącą 16 drużyn. W związku z tym w każdej z nich utrzyma się zaledwie sześć zespołów, a zestaw uzupełni czterech beniaminków. Jednak żeby awansować do CLJ, trzeba będzie wygrać dwustopniowe baraże i z szesnastu najlepszych ekip z każdego województwa, aż 12 odpadnie. Teraz też nie awansuje się bezpośrednio, ale szansę na grę w elicie co rok miało 8 nowych klubów.
  Nowością w bieżącym sezonie będą też, startujące 19 sierpnia, rozgrywki w utworzonych po raz pierwszy Centralnych Ligach: Juniorów Młodszych U-17  oraz Trampkarzy U-15. Będą one prowadzone w czterech grupach makroregionalnych liczących po osiem zespołów. Awanse i spadki będą następowały nie po sezonie, a już po każdej rundzie. W obu rywalizacjach Mazowsze reprezentować będą Legia Warszawa i Escola Varsovia, które okazały się najlepsze w naszym województwie w poprzednim sezonie.
  W rozpoczętych przed tygodniem zmaganiach W CLJ U-19, najlepiej wystartowali młodzi piłkarze Polonii Warszawa. Przed tygodniem pokonali w Olsztynie Stomil 4:0. Bramki dla zespołu prowadzonego przez trenera Adama Chmielewskiego strzelali: Kacper Łoś ( z rzutu karnego), Patryk Baran, Mariusz Chmielewski oraz Kuba Wardzyński. W drugiej kolejce Czarne Koszule wygrały na swoim boisku z Wisłą Kraków po trafieniu Michaela Ameyaw. Legia Warszawa, po przełożeniu pierwszego meczu z Motorem Lublin (na 23 sierpnia), zremisowała na wyjeździe z Cracovią 2:2. Warszawiacy prowadzili po golu z rzutu karnego Michała Górala, ale kolejne dwie bramki zdobyli gospodarze. Mateusza Kochalskiego pokonali Patryk Ochman i Daniel Krzempek. W końcówce legioniści wyrównali. Po zagraniu Kacpra Wełniaka, jeden z rywali skierował piłkę do własnej bramki. 
Pozostałe drużyny z Mazowsza: Znicz Pruszków i Wisła Płock zaczęły od dwóch porażek. Piłkarze z Pruszkowa na Stadionie w Nowej Hucie przegrali 0:1 z Progresem Kraków, a następnie w takim samym stosunku u siebie z Koroną Kielce. Wiślacy, którzy w poprzednim sezonie awansowali do juniorskiej elity, także najpierw ulegli na swoim obiekcie Koronie Kielce 1:3 (honorową bramkę dla Wisły strzelił w tym spotkaniu Bartosz Zieliński), a potem nie sprostali Motorowi, przegrywając w Lublinie 1:2 (bramkarza rywali tym razem pokonał Krystian Ogrodowski).
(mf)