18 października 2018

Puchar Polski na Mazowszu na finiszu

W rozgrywkach Pucharu Polski na Mazowszu poznaliśmy finalistów, a w okręgu płockim już nawet zwycięzcę tegorocznej edycji!

Wisła II Płock wygrała 1:0 z Kasztelanem Sierpc i triumfowała w okręgu płockim. Mecz rozegrano na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku, a jedyny gol padł bo błyskotliwej akcji Piotra Majchrzaka. Zawodnik Nafciarzy wymienił piłkę z Adrianem Szczutowskim i strzałem przy słupku pokonał bramkarza Kasztelana Piotra Zielińskiego.

W warszawskim okręgu walkę o awans do finału stoczyły ekipy z IV ligi: Błonianka mierzyła się z Huraganem Wołomin a Pogoń Grodzisk z Piasecznem. Mecz w Błoniu miał jednostronny przebieg. Gospodarze po golach Bartłomieja Przybylskiego, Mariusza Zalewskiego, Tomasza Sieńskiego, Michała Kępki oraz dwóch Marcina Gregorowicza pokonali Huragan 6:1. Dla grającej bez kilku podstawowych zawodników drużyny z Wołomina honorową bramkę z rzutu karnego zdobył Rafał Wielądek. W drugim półfinale Pogoń wygrała z Piasecznem (konkurentem do walki o awans także w południowej grupie IV ligi) – 3:1. Grodziszczanie cieszyli się po trafieniach Daniela Pałuby, Patryka Szymańskiego i Jakuba Łabędy, a goście po strzale Marcina Bawolika.

W okręgu ciechanowsko-ostrołęckim półfinał także był wewnętrzną sprawą czwartoligowców. Do finału awansowały MKS Przasnysz oraz Korona Ostrołęka. Tutaj mecze były bardziej wyrównane. Szczególnie pojedynek Korony z MKS-em Ciechanów, zakończony zwycięstwem zespołu z Ostrołęki 4:3. Dwa gole dla zwycięzców strzelił osiemnastoletni Artur Muchin a po jednym dołożyli niewiele starsi Maciej Staszczuk i Arkadiusz Kowalczyk. Dwie bramki dla zespołu z Ciechanowa zdobył Damian Matusiak (jedną z rzutu karnego) a kolejną Sebastian Tabaka. W drugim spotkaniu Przasnyszanie dopiero w końcówce okazali się lepsi od zespołu z Mławy zwyciężając 2:0. Bramki w tym meczu zdobyli Jakub Wróblewski oraz Bartosz Wilga.

W rozgrywkach organizowanych przez OZPN Radom o finał walczyli trzej przedstawiciele radomskiej ligi okręgowej i jeden czwartoligowiec. Więcej emocji było w Grójcu, gdzie Mazowsze dopiero po serii rzutów karnych uległo rodzynkowi z IV ligi – Energii Kozienice. Kozieniczanie prowadzili do przerwy po bramkach Piotra Czerwińskiego i Kamila Piaska, ale gospodarze po zmianie stron doprowadzili do wyniku 2:2 po trafieniach Rafała Sobczaka oraz Pawła Wysockiego. Karne lepiej strzelali goście i wygrali 7:6. Powiślanka Lipsko przegrała na swoim boisku z Szydłowianką 0:2. Gole dla drużyny z Szydłowca zdobyli Jakub Łęcki, który w 30. minucie wykorzystał błąd bramkarza Powiślanki i Cezary Bursa na dziesięć minut przed końcem spotkania.

W okręgu siedleckim do finału awansowały rezerwy Pogoni Siedlce i Mazovia Mińsk Mazowiecki (grająca pod szyldem rezerw). Półfinałowe mecze przyniosły sporo bramek, ale niewiele emocji ponieważ faworyci nie dali większych szans swoim przeciwnikom. Jedyny przedstawiciel siedleckiej okręgówki – Naprzód Skórzec, w pierwszej połowie jeszcze dzielnie stawiał czoła ekipie z Mińska, mimo, że od 5. minuty przegrywał po golu Michała Bondary. Po przerwie kolejne trafienia Jewhena Romanowa i dwa Daniela Żurawskiego przesądziły o zwycięstwie Mazovii 4:0. Pogoń II Siedlce rozgromiła Orła Unin 7:1. Orzeł skutecznie bronił się tylko przez pół godziny. Potem cztery bramki dla siedlczan strzelił Dominik Barciak, a trzy Jakub Płomiński. Dla Orła trafił Bartłomiej Szczęśniak.