Aktualności

PUCHAR GÓRSKIEGO: NA POCZATEK MAŁOPOLSKA

W Policach rozpoczął się finałowy turniej o Puchar im. Kazimierza Górskiego, grają w nim chłopcy U13 (rocznik 2009 i mł.). Mazowsze w swoim pierwszym meczu wygrało z Reprezentacją Małopolski 2-1.

Mazowiecki ZPN – Małopolski ZPN 2-1 (0-0)
1-0 Szymon Bałdak 48
1-1 Kajetan Feliks 68
2-1 Szymon Piasta 72

Skład Mazowieckirgo ZPN: Ignacy Zakrzewski, Jan Pietrzak – Franciszek Gadomski, Aleksander Wyganowski, Jan Rodak, Wojciech Horyń, Piotr Bartnicki – Norbert Merchel, Szymon Bałdak, Hoang Nguyen, Szymon Piasta – Edouard Etchemendigaray von Brandt, Igor Szczepkowski, Filip Pietrzak, Mateusz Strzelecki, Julian Lah, Oskar Maj

„Nasze założenia na turniej to odważna, nastawiona na kreowanie akcji bramkowych gra, dobre nastawienie i szybka reakcja na nieudane zagrania. Dzisiaj stworzyliśmy sporo okazji bramkowych, byliśmy dobrzy w obronie i aktywni bez piłki w każdej fazie gry” – podsumował Trener Mateusz Legierski

W drugim meczu grupy 2, w której gra nasza kadra, Pomorski ZPN zremisował z Zachodniopomorskim ZPN 2:2 (w karnych 4:3).

28.06.2022 godz. 17:00
Grupa II
Zachodniopomorski ZPN – Małopolski ZPN
Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN

OSTATNIA UDANA KONSULTACJA W SEZONIE ROCZNIKA 2010 !

W minionym tygodniu na obiektach Legii odbyła się Konsultacja Kadry Mazowsza rocznika 2010 w formie turnieju wewnętrznego. Podczas ostatniej konsultacji w sezonie 2021/2022 zawodnicy zostali podzieleni na trzy zespoły, które złożone były z najbardziej wyróżniających się chłopców z delegatur Warszawa, Płock, Radom, Siedlce, Ciechanów. Drużyny zmierzyły się ze sobą w systemie każdy z każdym. Chłopcom przyglądał się sztab trenerskie MZPN U-12 oraz zaproszeni trenerzy, którzy na co dzień prowadzą drużyny w tej kategorii wiekowej.

Dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodnikom !

KONIEC ZMAGAŃ ZAKOŃCZONE ZWYCIĘSTWEM

Kadrowicze z 2008 rocznika meczem z Świętokrzyskim ZPN zakończyli zmagania w fazie grupowej Pucharu im. Kazimierza Deyny. Zwycięstwo 5:1 oraz komplet punktów w grupie napawa optymizmem przed zbliżającymi się finałami, które zostaną rozegrane w dniach 29.06-05.07.22 w Tarnowie.

ZPN Świętokrzyski – ZPN Mazowiecki 1:5

Bramki: Czarkowski as. Musiałek , Wyrozumski as. Peret, Wyrozumski as. Mozie, Mozie as. Czarkowski, Czarkowski as. Jakubowski

Kadra: Bienduga, Musiałek, Czarkowski, Foks, Kubiak, Jakubowski, Gawarecki, Olszewski, Jasiński, Wyrozumski, Peret, Babiloński, Bzducha, Mozie, Sito

Sztab szkoleniowy: Tomasz Tercjak, Przemysław Mosiołek, Jakub Grabowski, Marcel Gawor

DZIEŃ DZIECKA REPREZENTANTEK MAZOWSZA U-15

Dzień Dziecka zawodniczki Kadry U15 Mazowieckiego Związku Piłki nożnej spędziły na stadionie Legii Warszawa. Podczas jednego z ostatnich zgrupowań dziewczęta wzięły udział w warsztatach mentalnych, na których podsumowały prawie trzyletnią pracę w kadrze oraz prześledziły swój rozwój w tym czasie. Następnie przyszedł czas na odprawę oraz przedstawienie założeń, które obowiązywać miały być podczas turnieju wewnętrznego. Zawodniczki podzielone na trzy zespoły, zmierzyły się ze sobą, aby potwierdzić swoją wysoką formę oraz zagwarantować sobie miejsce na ostatni turniej eliminacyjny i turniej finałowy tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Dziewczynom przyglądał się sztab trenerski Kadry MZPN u15 oraz zaproszeni trenerzy, którzy na co dzień prowadzą tę kategorię wiekową. Serdecznie dziękujemy i gratulujemy wszystkim zawodniczkom!

Druga wstępna konsultacja szkoleniowa do kadry rocznika 2011 COOZPN za nami!

W dniu 19 maja w godz. 10:00 – 12:30 na stadionie MOSiR Ostrów Mazowiecka odbyła się kolejna konsultacja do kadry okręgowej. Udział w niej wzięło 28 zawodników z 9 klubów:

– LUKS Czerwin

Młodym adeptom gratulujemy dobrej postawy !

Trójmecz w Ostródzie Reprezentacji U-12

W minionym tygodniu w Ostródzie Kadra Mazowsza rocznik 2010 rozegrała towarzyskie mecze z Kadrami Pomorskiego ZPN i Warmińsko-Mazurskiego ZPN. Drużyna MZPN w pierwszym spotkaniu pokonała Pomorski ZPN 2:1 po dwóch bramkach Igora Brzezińskiego. W drugim spotkaniu nasza drużyna musiała uznać wyższość Warmińsko – Mazurskiego ZPN 1:2 . Bramkę dla MZPN zdobył Aleks Rzepkowski . Rywalizację drużyn obserwowali we wszystkich spotkaniach trenerzy Akademii Młodych Orłów PZPN .

Wyniki gier :

Warmińsko Mazurski ZPN – Pomorski ZPN 2:4

Pomorski ZPN – Mazowiecki ZPN 1:2

Warmińsko Mazurski ZPN – Mazowiecki ZPN 2:1

Skład Kadra MZPN : Olaf Szczęsny, Franciszek Stępniewski , Oskar Putrzyński , Tomasz Wojciechowski , Aleksander Badowski , Xavier Dąbkowski , Dawid Rodak , Igor Brzeziński , Kacper Wiśniewski , Józef Kaczorowski , Oliwier Bykowski , Mateusz Pawłowski , Aleks Rzepkowski , Marcel Laszczyk , Marcel Milo , Jan Szybicki , Krzysztof Boniakowski , Aleksander Wójcik , Maciej Skrok , Kacper Wiśniewski , Krzysztof Utkowski.

Trener : Piotr Gruszczyński

Asystent trenera : Adrian Sołoducha

Zwycięskie 2009

MZPN vs ŁZPN 6:1

W minionym tygodniu w pod warszawskim Legia Trening Center reprezentacja Mazowsza chłopców z rocznika 2009, prowadzona przez Trenera Mateusza Legierskiego odniosła kolejne zwycięstwo w meczu eliminacyjnym do Mistrzostw Polski.

Bramki i asysty: Szymon Piasta (as. Norbert Merchel), Norbert Merchel (as. Hoang Nguyen), Szymon Piasta (as. Hoang Nguyen), Mateusz Strzelecki (as. Oskar Jarząbek), Oskar Maj (as. Norbert Merchel), Igor Szczepkowski (Oskar Jarząbek).

Mateusz Legierski: „Chłopcy zagrali dobry mecz, odważnie atakowali, szybko reagowali na niepowodzenia, dużo ryzykowali z piłką przy nodze,  do tego byli precyzyjni. Jesteśmy bardzo zadowoloni ze swobody, jaką zobaczyliśmy na boisku. Osobiście lubię w piłce nożnej  ekspresję, a tę w tym meczu było widać gołym okiem”.

Kolejne zwycięstwo Reprezentacji U-14

We wtorkowe popołudnie w Legia Training Center kadra Mazowsza podejmowała drużynę Łódzkiego Związku Piłki Nożnej. Mecz był bardzo wyrównany co potwierdzały liczne sytuacje bramkowe zarówno dla gospodarzy jak i gości. Skuteczniejsi w tym meczu okazali się jednak zawodnicy z Mazowsza. Gospodarze byli skuteczni w stałych fragmentach gry. Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i świetnym dośrodkowaniu Tomka Babilońskiego piłkę do bramki skierował Jan Musiałek. Wynik długo się nie zmieniał. W końcówce drugiej połowy po rzucie wolnym i efektownym uderzeniu futbolówki z powietrza przez Mateusza Grochowskiego zrobiło się 2-0 dla podopiecznych Trenera Tercjaka. To 5 zwycięstwo z rzędu dla kadry Mazowsza z 2008 rocznika dające tym samym awans z 1 miejsca do finałów mistrzostw Polski w Tarnowie.

Mazowiecki ZPN – Łódzki ZPN 2:0 (1:0)

Bramki Musiałek as. Babiloński, Groszkowski as. Nowa

Sztab trenerski: Tomasz Tercjak, Przemysław Mosiołek, Marcel Gawor, Bartosz Groszak

Kadra: Bienduga, Grudziński, Musiałek, Żek, Foks, Leśniewski, Sobolewski, Sito, Jasiński, Babiloński, Kubiak, Gawarecki, Nowak, Nowakowski, Groszkowski, Izdebski

Pierwsza wstępna konsultacja szkoleniowa kadry rocznika 2011 COOZPN

W czwartek 12 maja w godz. 10:00 – 12:30 na boisku MOSiR w Ciechanowie odbyła się pierwsza wstępna konsultacja szkoleniowa do kadry rocznika 2011 Ciechanowsko – Ostrołęckiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Wzięło w niej udział 28 zawodników

podzielonych na dwie grupy. W trakcie zajęć mogliśmy obserwować graczy z 12 klubów wystepujących na codzień w naszym okręgu. Podczas zajęć treningowych można było zauważyć ogromne zaangażowanie, radość z gry, a przede wszystkim wysoki poziom umiejętności piłkarskich uczestników.

– GKS Świercze

Kolejna konsultacja szkoleniowa do kadry rocznika 2011 odbędzie się 19 maja w godz. 10:00 – 12:30 na stadionie MOSiR w Ostrowi Mazowieckiej.

Podsumowanie III Turnieju eliminacyjnego reprezentacji dziewcząt U-15

Weekend 6-8 maja upłynął dla naszej dziewczęcej kadry U15 pod znakiem kolejnego turnieju eliminacyjnego. Tym razem reprezentantki Mazowsza wybrały się do Kostomłotów pod Kielcami, aby po raz kolejny potwierdzić wysoką formę i dobry przygotowanie do walki o awans do turnieju głównego tegorocznej Olimpiady Młodzieży. Zgrupowanie rozpoczęło się dwoma jednostkami treningowymi i warsztatami mentalnymi. Drużyna skupiła się nad otwarciem gry od bramkarki, wysokim odbiorem piłki oraz zadaniami indywidualnymi, które stają przed każdą zawodniczką podczas gry na jej pozycji. Dziewczęta oprócz ciężkiej pracy na boisku rozszerzają swoją świadomość piłkarską podczas analiz video poprzednich spotkań, na których mają okazję zobaczyć i ocenić swoje zachowania na boisku.

Po przygotowaniach przyszedł czas na mecz z reprezentacją województwa świętokrzyskiego. Spotkanie otworzyliśmy już w pierwszej minucie, kiedy to po podaniu Mai Zielińskiej, Maja Kałun umieściła piłkę w bramce przeciwniczek. Nasza drużyna od początku realizowała założenia, jakie zostały im przekazane i dominowała na całym boisku. Ze względu na naturalną murawę (większość naszych zawodniczek na co dzień trenuje i rozgrywa mecze na boiskach ze sztuczną nawierzchnią) sam proces adaptacji trwał dłużej. Ciągłe próby ataków na bramkę ŚZPN zaowocowały bramką na 2:0 w wykonaniu Gabrieli Jankiewicz (asystowała Hanna Ozięłby). Mimo kilku dogodnych sytuacji do podwyższenia prowadzenia, wynik nie uległ już zmianie, a kadra MZPN dopisała kolejne 3 punkty do swojego dorobku.

MZPN – ŚZPN 2:0

Do kolejnego meczu zaplanowanego na sobotnie popołudnie, w którym zmierzyliśmy się z reprezentantkami województwa lubelskiego, dziewczęta przystąpiły bardzo skoncentrowane z wyznaczonymi zadaniami indywidualnymi jak i zespołowymi. Ponownie bardzo szybko zaatakowały bramkę rywalek, co skutkowało sześcioma blisko stuprocentowymi szansami na strzelenie gola. Niestety żaden ze strzałów nie okazał się skuteczny i na przerwę schodziliśmy z wynikiem 0:0. Druga połowa to ponownie dominacja reprezentantek Mazowsza i pojedyncze kontrataki przeciwniczek. W 30 minucie po kilku błędach popełnionych przez naszą drużynę zespół LZPN wykorzystał swoją okazję i zdobył pierwszą bramkę w tym spotkaniu. Dalsze minuty spotkania to już jednak ambitna i świadoma gra naszych kadrowiczek, która zaowocowała golem na 1:1. Niestety zabrakło czasu na zdobycie kolejnej bramki.

MZPN – LZPN 1:1

Turniej zamknęliśmy spotkaniem z drużyną Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, która wygrała dwa pierwsze spotkania w Kostomłotach. Chociaż cały mecz nasze dziewczęta prowadziły grę i to one dominowały na całym boisku, nie udało się strzelić zwycięskiego gola, a sam mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

MZPN – ŁZPN 0:0

„Trzeba przyznać, że z meczu na mecz po grze naszej kadry widać postęp oraz zwiększającą się świadomość każdej zawodniczki. Można pogratulować dziewczynom determinacji w dążeniu do celu oraz charakteru, który pokazały na boisku w każdym meczu. Mimo dobrej postawy naszej reprezentacji ciężko gra się z drużynami skupionymi jedynie na przeszkadzaniu i obronie w strefie niskiej”. – powiedział po turnieju Maciej Anglart (trener reprezentacji).

Kolejnym i już ostatnim sprawdzianem przed Olimpiadą będzie turniej organizowany przez Mazowiecki Związek Piłki Nożnej 17-19 czerwca.

KOLEJNE ZWYCIĘSTWO KADRY 2008

Mecz z lubelskim ZPN był jednym z trudniejszych, tegorocznych meczów dla podopiecznych Trenera Tercjaka. Silnie fizyczny przeciwnik od pierwszych minut nisko bronił się na swojej połowie upatrując swoich szans w błyskawicznych kontratakach. Mimo długiego oporu przeciwnika zawodnikom z Mazowsza udało się zdobyć bramkę w 31 minucie. Marceli Żek długim podaniem, świetnie odnalazł w polu karnym Daniela Wyrozumskiego, który z zimną krwią uderzył piłkę nad bramkarzem. Do szatni zawodnicy kadry Mazowsza z 2008 rocznika mogli schodzić z podniesionymi głowami. W drugiej połowie przeciwnicy nieco bardziej się otworzyli próbując gonić wynik co pozwoliło gościom na więcej groźnych i szybkich akcji. W 62 minucie po licznych atakach rywali, sędzia podyktował rzut karny dla kadry LZPN, która nie zmarnowała swojej szansy i doprowadziła do remisu (1-1). Kadra Mazowsza nie odpuszczała i do końca walczyła o pełną pule punktów. W 77 minucie po indywidualnym rajdzie i dośrodkowaniu piłki przez Adama Nowakowskiego, Jakub Sito skierował piłkę do bramki zapewniając wygraną Mazowszanom.

Lubelski ZPN – Mazowiecki ZPN 1:2 (0:1)

Bramki: Wyrozumski as. Żek, Sito as. Nowakowski

Kadra: Bienduga, Grudziński, Czarkowski, Musiałek, Foks, Jakubowski, Jasiński, Wyrozumski, Sobolewski, Żek, Kubiak, Nowakowski, Nowak, Sito, Babiloński, Gawarecki

Sztab trenerski: Tomasz Tercjak, Przemysław Mosiołek, Marcel Gawor, Michał Kubiak

Trener Tercjak po meczu: „Mecz był bardzo trudny, były lepsze i gorsze momenty, lecz najważniejsze są 3 punkty. Cieszy fakt, że zawodnicy próbowali realizować założenia przedmeczowe oraz koncepty, które były trenowane na poprzednich konsultacjach”

BARDZO DOBRY MECZ ROCZNIKA 2009

Udał się rocznikowi 2009 naszej Reprezentacji rewanż w meczu z Lubelskim ZPN za porażkę 2:3 na jesieni. Odnieśli oni pewne zwycięstwo w pierwszym meczu eliminacyjnym na wiosnę w Lublinie.

Lubelski ZPN – Mazowiecki ZPN 0:3

Bramki: Szymon Piasta (as. Hoang Nguyen), Oskar Maj (as. Igor Szczepkowski), Szymon Piasta (as. Igor Szczepkowski)

Trener Mateusz Legierski po meczu: „Jesteśmy zadowoleni z przebiegu meczu. Sposób, w jaki zagraliśmy pomógł nam stworzyć dobre okazje do zdobycia bramek i zapobiec atakom ze strony zawodników z Lubelskiego ZPN. Potrafiliśmy utrzymać się przy piłce, płynnie przenosiliśmy grę spod naszej bramki pod bramkę przeciwnika. Nasi środkowi pomocnicy zawsze byli dostępni dla środkowych obrońców i bramkarza, zapewniając im komfort przed podjęciem decyzji. Napastnicy wywierali presję na obrońcach z Lubelszczyzny. Bardzo cieszy nastawienie chłopców. To jak reagowaliśmy na niepowodzenia i straty jest warte podkreślenia. Oczywiście chcemy stwarzać jeszcze więcej okazji i grać coraz odważniej w ataku. To, w jaki sposób gramy, naraża nas na stratę bramek, ale akceptujemy ten fakt i chcemy kontynuować ofensywne granie w piłkę nożną.”