21 września 2020

W III lidze runda niespodzianek

W siódmej kolejce III ligi doszło do kilku niespodzianek. Prowadzący dotychczas w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki przegrał u siebie ze Zniczem Biała Piska, a rezerwy Legii Warszawa zaskakująco łatwo uległy Pogoni Grodzisk Mazowiecki. Przegrała też Błonianka, która wypadła z pierwszej ósemki w tabeli. Nowym liderem został Sokół Aleksandrów Łódzki, a kolejne miejsca zajmują Legionovia, Pogoń i Świt.

Legionovia wygrała na swoim stadionie z zamykającym tabelę KS-em Wasilków 2:0. Drużyna z Legionowa długo męczyła się z najsłabszą w stawce trzecioligowców ekipą z Podlasia. Dopiero w 78. minucie pierwszego gola dla gospodarzy zdobył Patryk Szeliga. W doliczonym czasie gry wynik z rzutu karnego ustalił kapitan zespołu Patryk Koziara.

W derbowym starciu mazowieckich drużyn, Ursus Warszawa przegrał u siebie z Bronią Radom 0:2. Po efektownej akcji Dominika Leśniewskiego, który wymanewrował całą defensywę Traktorków, prowadzenie dla gości zdobył Michał Kielak. Jeszcze przed przerwą drugiego gola dla radomian strzelił bardzo dobrze grający w tym meczu Dominik Leśniewski.

W kolejnym spotkaniu zespołów z naszego regionu, Pogoń Grodzisk Mazowiecki niespodziewanie gładko pokonała rezerwy Legii Warszawa 4:0. Do przerwy podopieczni trenera Krzysztofa Chrobaka prowadzili po uderzeniach Michała Strzałkowskiego i Jakuba Kołaczka. Po zmianie stron, dla gospodarzy trafiali jeszcze Patryk Szymański oraz Sebastian Kobiera.

Prowadzący dotychczas w tabeli Świt Nowy Dwór Mazowiecki nieoczekiwanie przegrał na swoim stadionie ze Zniczem Biała Piska 0:1. Jedyny gol w tym meczu padł na początku drugiej połowy. Po strzale z rzutu wolnego, bramkarz nowodworzan Mateusz Prus odbił przed siebie piłkę, dopadł do niej Paweł Kossyk i zapewnił komplet punktów ekipie z Mazur.

Błonianka przegrała u siebie z Huraganem Morąg 2:3. Tuż przed przerwą piłkarze z Błonia wyprowadzili szybką kontrę, zakończoną trafieniem Dawida Jarczaka. W drugiej połowie gole dla rywali zdobyli: Piotr Łysiak, Daniel Michałowski oraz Mateusz Kasprzyk. Miejscowi zdołali odpowiedzieć w doliczonym czasie tylko bramką z karnego Marcina Gregorowicza.

Polonia Warszawa wygrała na wyjeździe z RKS-em Radomsko 4:0. Prowadzenie dla Czarnych Koszul w 20. minucie uzyskał Łukasz Piątek. Kolejne bramki ekipa Wojciecha Szymanka zdobyła po przerwie. Do siatki trafiali: Patryk Paczuk, Grzegorz Wojdyga i Damian Mosiejko. Polonia zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale ma do rozegrania jeszcze zaległy mecz z Ruchem Wysokie Mazowieckie.