2 października 2020

Grały kadry wojewódzkie

Nasze reprezentacje młodzieżowe rozgrywają swoje jesienne mecze eliminacyjne do finałów mistrzostw Polski. Nasi chłopcy jak na razie spisują się doskonale, gorzej natomiast wiedzie się dziewczętom.

Po błyskotliwych wygranych z reprezentacjami Lubelskiego ZPN, przyszła kolej na dwumecz z ekipą Świętokrzyską. W Nowinach, na nie najlepiej przygotowanych boiskach, nasi chłopcy poradzili sobie jednak i zdobyli komplet punktów. Ale łatwo nie było!

Młodsi (U13) wygrali dzięki bramce „do szatni”, zdobytej przez Dawida Kalatę i dzięki wygranej 1:0 podopieczni Przemysława Cegiełki po dwóch meczach plasują się na czele stawki z kompletem punktów i zerem z tyłu. Za nimi ekipy z Łódzkiego i Świętokrzyskiego – po 3 pkt.

Nerwowo było podczas meczu na ławce starszych (U14), kiedy to pierwszej połowie nasza reprezentacja przegrywała 1:2, a po przerwie rywale dołożyli jeszcze jedną bramkę. Konrad Dousa pootrafił jednak zapanować nad sytuacją i do trafienia Reterskiego dwa gole dorzucił Królak oraz Korba i Szczepaniak i nasza młodzież zeszła z murawy z kolejnym zwycięstwem. W swoje grupie prowadzi z kompletem punktów i bilansem bramkowym 12:3. Daleko za nimi rywale z Łódzkiego (2 pkt.), Świętokrzyskiego i Lubelskiego (po 1 pkt.)

Do niezbyt udanych zaliczą swój pierwszy turniej eliminacyjny nasze dziewczęta rocznika 2006/2007. W Łodzi ekipa Marcina Wojdy wygrała tylko jeden mecz z reprezentacją Świętokrzyskiego 2:1, ulegając niespodziewanie drużynie z Lublina 1:2 i faworytkom turnieju, zespołowi Łódzkiego ZPN 1:3. Z tym dorobkiem plasują się na razie na trzecim miejscu w tabeli eliminacyjnej, a szansę na poprawę lokaty będą miały już w dniach 9 – 11 października na kolejnym turnieju w Kielcach.